Kauniečių šiemet lauks trys vasaros skaityklos parkuose  

Kauniečių šiemet lauks trys vasaros skaityklos parkuose  

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka šiais metais kauniečius kvies net į tris vasaros skaityklas – jos lankytojų lauks Dainavos, Kalniečių ir Santakos parkuose. Santakos parko skaitykla bus atidaryta jau ateinantį savaitgalį, Kauno gimtadienio metu, o kitos dvi skaityklos – birželio pradžioje.

Praėjusiais metais Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka jau buvo įkūrusi pirmąją tokią skaityklą kauniečių pamėgtame Kalniečių parke. Ji buvo projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis ir sulaukė didelio susidomėjimo – per sezoną skaityklą aplankė daugiau kaip 9200 žmonių, joje įvyko pusšimtis renginių įvairaus amžiaus lankytojams. Tad šiemet nuspręsta įkurti net tris tokias vasaros skaityklas.

Skaityklos Dainavos, Kalniečių ir Santakos parkuose veiks visą vasarą iki pat rugpjūčio pabaigos. Jose bus galima skaityti ir skolintis knygas, pavartyti spaudą, žaisti stalo ir lauko žaidimus, naudotis nemokamu internetu, dalyvauti renginiuose ir edukacijose. Tokios netradicinės kultūros erdvės suteikia galimybę miestiečiams gauti kokybiškas kultūros paslaugas ne tik Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos skyrių ir padalinių patalpose, bet ir viešose miesto erdvėse.

Santakos parko skaityklos atidarymas vyks gegužės 26–28 d. ir bus Kauno miesto gimtadienio šventės dalis. Gegužės 26 d. 12 val. su mažaisiais skaitytojais iš aplinkinių ugdymo įstaigų susitiks vaikų rašytojai Benas Bėrantas ir Virgis Šidlauskas, o gegužės 27 d. 14 val. šeimų laukia nuotaikingas susitikimas su knygų herojumi Pasaiba. Savaitgalį skaitykloje vyks ir kūrybinės dirbtuvės, kitos edukacijos. Santakos parko skaityklos vieta – šalia Popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo paminklo.

Kalniečių parko skaitykla bus atidaryta birželio 1-ąją, Vaikų gynimo dieną. 18 val. čia vyks grupės „Knygų vaikai“ koncertas. Šiais metais šiek tiek pakeista skaityklos vieta – ji perkelta į medžių pavėsį, tačiau lieka netoli lauko treniruoklių aikštyno.

Dainavos parko skaitykla lankytojų lauks nuo birželio 6-osios. Į atidarymo renginį – „Vėjų teatro“ spektaklį-teatralizuotą koncertą „Apie žuvis, ausis ir mamą“ – biblioteka kviečia birželio 6 d. 18 val. Skaityklos vieta Dainavos parke – šalia tvenkinio ir pavėsinės.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka nuolat stengiasi kauniečius skatinti skaityti ne tik tradiciniais, bet ir neįprastais būdais – yra įrengusi skaityklą tatuiruočių studijoje, organizuoja skaitymų su terapiniais šunimis užsiėmimus, o dėl amžiaus ar negalios negalintiems atvykti į biblioteką pristato knygas tiesiai į namus. Tikimasi, kad ir šis – skaityklų parkuose – projektas dar labiau priartins biblioteką prie skaitytojų ir paskatins vasarą leisti su knyga rankose.

Skaityklų parkuose įrengimą organizuoja Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka. Partneriai: Kauno miesto savivaldybės Centro, Dainavos ir Eigulių seniūnijos, Kauno kultūros centras.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, l. e. p. Kultūros vadybos skyriaus vedėja, tel. 8 617 95 294, el. p. monika.straupyte@kaunas.mvb.lt.