Patirties pasidalijimas ir veiklų aptarimas Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdyje

Patirties pasidalijimas ir veiklų aptarimas Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdyje

2016 m. lapkričio 16 d. Birštone įvyko paskutinysis metų Kauno regiono bibliotekų tarybos išplėstinis posėdis. Jame dalyvavo ne tik Tarybos nariai, bet ir regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistai. Posėdžio metu buvo aptarti Bibliotekų metų  rezultatai ir pasidalinta gerąja regiono bibliotekų 2016 m. praktikos patirtimi.
Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Muziejų, bibliotekų ir archyvų skyriaus vyriausioji specialistė, Gražina Lamanauskienė apžvelgė svarbiausius  Bibliotekų metų Lietuvoje įvykius ir įsimintiniausius momentus. 2016 metai Lietuvos bibliotekoms ir jų bendruomenėms ypatingi, nes pirmą kartą paskelbti Bibliotekų metai. Metų globėja tapo Lietuvos Respublikos Prezidentė.  Antras svarbus įvykis –  patvirtintos Bibliotekų plėtros strateginės kryptys 2016-2022 metams.

Daugiau Daugiau

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Šakiai

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Šakiai

2016 m. birželio 22 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko antrasis šių metų Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis.
Posėdyje aptarti „Bibliotekų metų“ programos priemonės „Vasara su knyga“ rezultatai ir artimiausios veiklos. Pranešimo metu apibendrintas atidaromasis birželio 1 d. renginys, prie kurio tiesioginės transliacijos stebėjimo prisijungė daugelis bibliotekų tuo pačiu rengdamos šventinius renginius ir savo lankytojams.  Pasidžiaugta Kauno regiono bibliotekų aktyvumu – statistiniai rodikliai pranoko lūkesčius. Visą vasarą regione vyks per 300 skaitymo skatinimo renginių, o uždaromasis renginys visuomenei vyks rugsėjo mėn. pradžioje, Vilniuje, skaitymo festivalio metu.

Daugiau Daugiau

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Kaunas

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Kaunas

IMG_8190 (800x533)2016 m. kovo 23 d. Kaune į pirmąjį metų posėdį rinkosi Kauno regiono bibliotekų taryba. Posėdyje supažindinta su „Bibliotekų metų“ programa. Aptartos akcijos „Vasara su knyga“ renginių ir leidyklų dienų, susitikimų su autoriais ir leidėjais programos. Šiose programose numatytus renginius Kauno apskrities viešoji biblioteka organizuos visose regiono savivaldybių viešosiose bibliotekose. Taip pat bibliotekoms rekomenduota organizuoti „Knygų mainytuves“ vietos bendruomenėms. Kauno apskrities viešoji biblioteka įsipareigojo parengti 50-ies leidinių rinkinius, skirtus kiekvienai regiono savivaldybės viešajai bibliotekai.

Daugiau Daugiau

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Marijampolė

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Marijampolė

2015 m. birželio 16 d. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinyje į pirmąjį šių metų posėdį susirinko Kauno regiono bibliotekų taryba.  Jo metu pristatyti 2015 m. Kauno apskrities viešosios bibliotekos vykdomi  projektai, kuriuose didesne ar mažesne apimtimi dalyvauja ir Kauno regiono savivaldybių viešosios bibliotekos. Posėdžio dalyviai supažindinti su 2015 m. rudens–žiemos laikotarpiui numatytomis projekto „Bibliotekų specialistų mokymai“  mokymų temomis, diskutuota apie kitų projektų, skirtų konkrečių įgūdžių tobulinimui, rengimo poreikį, taip pat apie Kauno regiono bibliotekų tinklaraščio bendrą viziją ir perspektyvas. Nutarta parengti bendrą KAVB ir regiono bibliotekų veiklos viešinimo ir informacijos sklaidos strategiją.

Daugiau Daugiau

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Kaunas

Kauno regiono bibliotekų tarybos posėdis. Kaunas

IMG_48572014 m. lapkričio 7 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje į antrąjį šių metų posėdį susirinko Kauno regiono bibliotekų taryba. Jo metu susipažinta su Kauno apskrities viešosios bibliotekos interneto svetainėje pateikiama bibliotekoms naudinga informacija.
Posėdžio dalyviai supažindinti su vartotojų pasitenkinimo (VPI) metodika ir svarstytos jos taikymo galimybės regiono bibliotekose. Diskutuota apie bendrų projektų įgyvendinimą Kauno regione 2014 m., jų poreikį bei bibliotekų bendradarbiavimą rengiant bei įgyvendinant projektus 2015 m.

Daugiau Daugiau