Bibliotekininkų žinių ir kompetencijų tobulinimas

Bibliotekininkų žinių ir kompetencijų tobulinimas

Nūdienos pasaulyje bibliotekos funkcijoms tolydžio plečiantis, bibliotekininkams būtina ugdyti tiek profesines, tiek dalykines, tiek ir bendrąsias kompetencijas, kad galėtų teikti kokybiškas ir inovatyvias paslaugas bendruomenės nariams. Būtent dėl šios priežasties 2022 m. rugsėjį–lapkritį Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykdomas projektas „Bibliotekininkų žinių ir kompetencijų tobulinimas“.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir 30-ies jos padalinių darbuotojai dalyvauja kvalifikacijos kėlimo seminaruose – iš numatytų trijų seminarų (kiekvienas 6 valandų trukmės) jau įvyko du.

Pirmasis seminaras buvo skirtas lietuvių literatūros paveldo ir naujausių dabarties tendencijų aktualumui aptarti (seminarą vedė Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docentas, humanitarinių mokslų daktaras Regimantas Tamošaitis).

Antrojo seminaro metu buvo analizuojamas kūrybinis mąstymas bei darbo komandoje trukdžiai ir galimybės. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos docentė, dr. Vita Juknevičienė pristatė mąstymo metodą ir kūrybiškumo išlaisvinimo praktikas. Teorinę dalį sekusioje mąstymo metodo taikymo laboratorijoje bibliotekininkai ugdė gebėjimą į problemines profesines situacijas pažvelgti įvairiais rakursais, o tuomet rasti nestandartinius bei optimalius sprendimus.

Trečiojo seminaro metu susitiksime su D. Grakauskaite – Šličiene, psichologe – psichoterapeute, diskutuosime apie  „Biblioterapijos paslaugas viešosiose bibliotekose“. Vyks  Pasakojimų dirbtuvės pagal metaforinius paveikslėlius (metaforines asociatyvines korteles).

Po vykdytų veiklų parengsime anketinę apklausą, parengtos išvados padės nustatyti programos ir mokymosi kokybę,  tolesnį bibliotekininkų kvalifikacijos kėlimo poreikį.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektu siekiama ne tik ugdyti profesines bibliotekininkų kompetencijas, bet ir gerinti darbuotojų iniciatyvumą, veržlumą, skatinti kūrybiškai mąstyti, kad biblioteka galėtų pasiūlyti Kauno rajono bendruomenei naujų paslaugų, tenkinančių modernaus žmogaus reikmes ir skatinančių aktyviai įsitraukti į kultūrinį gyvenimą.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija