Spalio mėnuo Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje

Spalio mėnuo Jonavos „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje

Lietuvos mokyklų darbuotojų asociacija, Spalio mėnesį yra paskelbusi – tarptautiniu mokyklų bibliotekų mėnesiu. Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė, kurios 2022 metų tema: Skaitydami kuriame taikų ir harmoningą pasaulį.

Jonavos „Lietavos“ pagrindinė mokykla kaip ir kiekvienais metais prisijungė prie šios akcijos.

Šeštos klasės mokiniai pasirinko draugystės temą ir skaitė jaudinančią istoriją – B. Wersb knygą „Valteris“. Tai istorija apie inteligentišką žiurkiną, kuris labai mėgsta skaityti, bei ponią Pomroi, kiek įnoringą, pagyvenusią rašytoją.

Pradžioje mokiniai diskutavo, kodėl svarbu turėti draugų, kiek jų reikia turėti, ar gali dviejų skirtingų pasaulių žmonės būti draugais? Taigi mokiniai paeiliui skaitė knygą kas kartą vis sustodami paanalizuoti detalių. Vaikams buvo nauja sužinoti, kad žiurkės jaučiasi nelaimingos, nes žmonės jų baidosi, o jos norėtų draugauti. Diskutavo apie knygų skaitymą, lygino žmogų su šiuo padaru. Intrigą paliko kitai pamokas… Tai ar pavyks žiurkinui susidraugauti su žmogumi? Dauguma manė, kad pavyks. Vaikai su nekantrumu laukia tęsinio…

Septintos klasės auklėtoja Lilija Kulitienė turi gražią tradiciją, auklėtiniams gimtadienio proga dovanoti knygą A. de Sent Egziuperi „Mažasis princas“. Per du metus šią knygą gavo visi vaikai. Tai pasakojimas apie berniuką iš kitos planetos, jo tarpplanetines keliones. Taip pat tai išmintingas pasakojimas apie žmogaus lemtį, draugystę, vienišumą.

Ir kaip sakė ne vienas iš septintokų jau perskaitęs knygą, kad prie šios knygos skaitymo grįš dar ne kartą.  Kad buvo smagu per Gyvenimą keliauti su Mažuoju princu.

Knygos pristatymo proga mokiniai surengė, kaip jie patys sakė „Mažojo princo“ foto sesiją.

„Lietavos“ pagrindinės mokyklos Upninkų skyriuje vyko dailės, lietuvių k., pasaulio pažinimo veikla „Spalvoto smėlio stebuklai“. Mokiniams puikią terapinę priemonę pristatė Širvintų KC Družų filialo vedėja Janina Jankauskienė. Mokiniai smėliu dekoravo knygų skirtukus.

Taip pat mokyklos bibliotekoje parengta spaudinių paroda, skirta taikai, draugystei, tai kas aktualu šiuo metu mūsų gyvenime.

#Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo.

Jonavos „Lietavos“ pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Violeta Leigienė