Informacija regiono bibliotekoms apie bendravimo kortelių kūrimo / gaminimo paslaugas gyventojams

Informacija regiono bibliotekoms apie bendravimo kortelių kūrimo / gaminimo paslaugas gyventojams

Tęsdami projekto „Biblioteka visiems“, kuriame dalyvauja ir Jūsų biblioteka, veiklas plečiame paslaugų spektrą negalią ar specialiųjų poreikių turintiems bei su šiomis tikslinėmis grupėmis dirbantiems asmenims. Apskričių viešosios bibliotekos įgijo adaptyvią programinę įrangą „Boardmaker“, kuri suteikia galimybę kurti bendravimo korteles, skirtas kalbos, elgesio ir emocijų sutrikimų, cerebrinį paralyžių, intelekto sutrikimų, įvairiapusių raidos, autizmo spektro ir kt. sutrikimų turintiems žmonėms. Šios kortelės ypač reikalingos šeimos nariams, prižiūrintiems spec. bendravimo poreikių turinčius asmenis, neįgaliuosius, taip pat specialistams, dirbantiems su šiomis tikslinėmis visuomenės grupėmis.

Kaip Jūsų bibliotekos lankytojai gali gauti bendravimo korteles?

  1. Savarankiškai arba padedami Jūsų bibliotekos darbuotojo turi susisiekti su Kauno apskrities viešosios bibliotekos atsakingu specialistu ir užsisakyti nuotolinę kortelių parengimo paslaugą. Pagal Jūsų pateiktus poreikius parengsime teminį bendravimo kortelių rinkinį ir pateiksime Jums elektroninę kortelių rinkinio versiją, skirtą spausdinti. Taip pat yra galimybė gauti jau atspausdintą (pagal poreikį ir laminuotą) rinkinį paštu. Už siuntimą susimoka pats užsakovas.
  2. Užsiregistruoti individualiai kontaktinei darbo su „Boardmaker“ programa konsultacijai / mokymams Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Po konsultacijos (-ų) lankytojai galės savarankiškai dirbti programa bibliotekoje ir susikurti įvairių temų bendravimo korteles (paslauga teikiama tik asmenims su galimybių pasu).

Šiuo el. laišku kviečiame Jūsų biblioteką tapti naujos paslaugos ambasadore ir prisidėti prie mūsų visų bendros vizijos – būti „Biblioteka visiems“.

Prisegame Jums skirtą informaciją apie naują paslaugą (1 priedas) bei „Biblioteka visiems“ logotipą, kitus vizualus  ir  prašome Jūsų nuo gruodžio 1 d.:

  1. Paviešinti prisegtą informaciją apie paslaugą savo interneto svetainėje naujienų rubrikoje (informacija viešinimui (1 priedas) ir „Biblioteka visiems“ logotipas ar kiti vizualai).
  2. Paviešinti informaciją apie paslaugą savo interneto svetainėje esančioje „Biblioteka visiems“ rubrikoje (informacija apie paslaugą šioje rubrikoje turėtų būti prieinama nuolat, kaip ir socialinės istorijos ar plakatai).
  3. Pasidalyti informacija apie paslaugą tikslinėms gyventojų grupėms (ugdymo įstaigų specialistams, medicinos darbuotojams, neįgaliųjų organizacijoms, tėvams, auginantiems spec. poreikių turinčius vaikus ir kt.).
  4. Teikti informaciją apie paslaugos teikimą ir sąlygas savo rajono gyventojams.
  5. Pagal galimybes (pagal Jūsų bibliotekos įkainius) teikti rajono gyventojams spausdinimo paslaugą.
  6. Pagal galimybes (pagal savo bibliotekos įkainius) teikti laminavimo paslaugą.

Kontaktinis asmuo kilus klausimų:

Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2.

Ieva Birmantaitė

El. paštas i.birmantaite@kvb.lt

Tel. nr. (8 37) 32 42 25