Užgavėnių šventės edukacijos „Žiema, Žiema, bėk iš kiemo!“ Kauno rajone

Užgavėnių šventės edukacijos „Žiema, Žiema, bėk iš kiemo!“ Kauno rajone

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka vasario mėnesį „Zoom“ platformoje kvietė moksleivius ir suaugusius dalyvauti įdomioje edukacijoje bei kūrybinėse Užgavėnių kaukių gaminimo dirbtuvėse „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Viešosios bibliotekos darbuotojos Kristina Vyturytė ir Kristina Meilutė vedė užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. Edukacijos dalyviai teoriškai ir praktiškai prisiminė arba susipažino su Užgavėnių šventės papročiais ir tradicijomis, sužinojo, ką reiškia kaukės ir persirenginėjimai į įvairius personažus, kodėl per šią šventę deginame Morę ir kuo ypatingos lašininio ir kanapinio kovos. Susitikimų metu buvo atliekamos užduotys, juokaujama, minamos mįslės,  minklės, dainuojamos tradicinės Užgavėnių dainos ir netgi žaidžiami adaptuoti virtualiems susitikimams lietuvių liaudies rateliai ir žaidimai. Kūrybinių dirbtuvių metu kiekvienas dalyvis pasigamino originalią „karantininę“ Užgavėnių kaukę, panaudojant šiomis dienomis įprastai nešiojamą vienkartinę kaukę. Tad jau per Užgavėnes, virtę įvairiausiais personažais, visi galėjome saugiai „vyti žiemą iš kiemo“!

Įvyko 15 nuotolinių edukacijų, kuriose dalyvavo 1-9 klasių moksleiviai, viso 49 klasės (965 dalyviai) ir šeimos su vaikais (52 dalyviai). Aktyviausios buvo Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos ir Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos moksleivių klasės. Taip pat dalyvavo Kauno r. Kačerginės mokyklos – daugiafunkcinio centro, Kauno r. Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos, Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos, Kauno r. Babtų gimnazijos moksleiviai.

Į edukacijas virtualiai dalyvauti prisijungė ir Kauno r. Garliavos lopšelio – darželio „Obelėlė“ „Nykštukų“ grupės vaikai, Socialinės terapijos namų, VšĮ „Akvila“ nariai bei šeimos iš Garliavos, Babtų, Panevėžiuko, Ringaudų seniūnijų. Smagu, kad edukacija „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ buvo aktuali ir įdomi ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiems.

Džiaugiamės ir dalinamės dalyvių atsiliepimais:

„Norime Jums ir Jūsų kolegėms padėkoti už edukacijas „Žiema, žiema bėk iš kiemo!”, į kurias pakvietėte ir kuriose dalyvavome. Edukacijos buvo įdomios, išradingai vedamos, vaizdžios, aktyvios. Sėkmės toliau kuriant ir vedant edukacijas“ – Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos antrų klasių mokytojos:  N. Menčinskienė, N. Kučinskienė, Ž. Zieniuvienė, E. Gailiūnienė, N. Jurėnienė, L. Juočionienė, D. Venckuvienė.

„Noriu padėkoti už labai gražią ir labai reikalingą edukaciją „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!” – Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos mokytoja R. Mikutavičienė.

„Dėkoju už linksmą ir smagų renginį. Žiema tikrai pabėgs.:) Sėkmės ir naujų idėjų!“ –   Kauno r. Garliavos Jonučių progimnazijos mokytoja L. Gruštienė.

„Už edukaciją didelis ačiū Kauno rajono savivaldybės viešajai bibliotekai“ – Kauno r. Kačerginės mokyklos – daugiafunkcinio centro 1-4 klasių mokytojos.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja                       Jurgita Bartkevičiūtė