Jonavoje akcija-konkursas „Moliūgų terasa“ sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus

Jonavoje akcija-konkursas „Moliūgų terasa“ sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus

Paskutinę spalio savaitę moliūgų karštinė Jonavoje įgavo pagreitį. Itin didelio populiarumo sulaukusi Jonavos viešosios bibliotekos organizuojama akcija „Moliūgų terasa“ spalio 26-30 dienomis pakvietė prisijungti jau ketvirtąjį kartą.

Renginio metu bibliotekos Knygų terasa tradiciškai pasipuošė Jonavos miesto bei rajono bendruomenių narių ir gyventojų kurtais sužibusiais išskaptuotais ir įvairiomis technikomis puoštais moliūgais, net instaliacijomis. Šventinės nuotaikos kūrėju galėjo tapti kiekvienas. Šiemet konkurso metu varžėsi net 69 dalyviai, o moliūgų, sužibusių Knygų terasos kampeliuose, gerokai daugiau: netrūko ir šiurpų Helovyno akcentų, ir jaukių pasakų personažų, animacinių filmų herojų ir net Covid-19 pandemijos motyvais paremtų kūrinių. Akcijos-konkurso eksponatų originalumas  nustebino net visko mačiusius.

Balsavimui Jonavos viešosios bibliotekos Facebook paskyroje buvo skirta tik viena para, bet įnirtinga kova dėl laimėtojo titulo vyko nenutrūkstamai – iki paskutinės minutės! Daugiausiai balsų, net 580,  surinko Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centro atstovai. Spalio 4-ąją dieną Jonavos viešosios bibliotekos įsteigtus prizus laimėtojams įteikė direktorė Skirmutė Gajauskaitė. Vasaros sezoną uždariusi Knygų terasa atgijo rudens spalvomis ir nuotaikomis. Net ir pasibaigus konkursui – vis dar puošiasi  naujais eksponatais. Tiek maži, tiek dideli atranda džiaugsmą leisti laiką kartu sukurtoje erdvėje, užsibūti čia ilgiau, pasigrožėti besikeičiančiu rudeniu, paskaityti knygą. Negąsdina net darganotas oras ar purškiantis lietus – sušildo geros emocijos ir moliūgų-žibintų jauki šviesa.

Jonaviečiai labai palaikė renginio  idėją, aktyviai dalyvavo balsavime ir džiaugėsi kartu sukurta švente. Miesto ir rajono bendruomenių įsitraukimas ir palaikymas – geriausias įvertinimas ir paskata sugrįžti su naujomis idėjomis ir kitąmet.

Jonavos viešosios bibliotekos informacija