Skaitmeninio raštingumo video paskaitos su vertimu į gestų kalbą

Skaitmeninio raštingumo video paskaitos su vertimu į gestų kalbą

Informacinių ir komunikacinių technologijų plėtra pamažu apima kone visas gyvenimo sritis ir įtraukia į jų vartojimą didžiąją gyventojų dalį. Tie,  kurie  neturi  galimybių  ar  susiduria  su  įvairiomis  kultūrinėmis,  socialinėmis  ar  techninėmis  kliūtimis  naudotis informacinėmis technologijomis, neretai patiria skaitmeninę atskirtį. Į šią skaitmeninės atskirties rizikos grupę neretai patenka ir įvairias negalias turintys žmonės.

Kauno apskrities viešoji biblioteka, siekdama, kad jos teikiamos paslaugos pasiektų kuo platesnę auditoriją, jau kelerius metus įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos inicijuojamą ir finansuojamą priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“.

Siekiant padėti klausos negalią turintiems asmenims įgyti gebėjimus apdairiai dirbti su technologijomis, būti saugesniems internete, išmaniai ir kūrybiškai naudotis žiniasklaidos priemonėmis, kritiškai analizuoti ir vertinti medijomis perteikiamą viešą informaciją, atpažinti netikrų naujienų fenomeną, neapykantos kalbos apraiškas interneto komentarų skiltyse bei socialinių tinklų paskyrose, rengiame skaitmeninio raštingumo paskaitų įrašus su vertimu į gestų kalbą, kurie yra prieinami socialiniame tinkle Youtube per bibliotekos paskyrą grojaraštyje Paskaitų vaizdo įrašai gestų kalba.

Šiais metais pristatome jau dvyliktą paskaitų su vertimu į gestų kalbą įrašą – „Išmaniųjų įrenginių programėlės, (ne)saugus jų naudojimas“.

Kviečiame susipažinti su naudingomis rekomendacijomis kaip būti saugesniems skaitmeniniame pasaulyje!