Metų knygos rinkimai Zūbiškių bibliotekoje

Metų knygos rinkimai Zūbiškių bibliotekoje

…Įpusėjo ir Metų knygos rinkimai, vykstantys jau penkioliktą kartą ir kaskart pasiūlantys skaitytojams lietuvių autorių įvairaus žanro ir tematikos kūrinių, pretenduojančių į Metų knygos titulą.

 Taigi, į Zūbiškių biblioteką sausio 31 dieną rinkosi skaitytojai aptarti Metų knygas.

 Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 metų. Skaitytojų vertinimui yra pateikiama po penkias ekspertų atrinktas knygas trijose, o nuo 2012 metų – keturiose, kategorijose: vaikų, paauglių suaugusiųjų ir poezijos. 2018 m. įtraukta penkta kategorija- publicistikos ir dokumentikos.

   Į šią akciją jau tryliktą kartą įsijungė ir Kaišiadorių rajono viešosios bibliotekos Zūbiškių  filialas, 2019 metais pateikęs paraišką  suaugusiųjų kategorijos knygoms įsigyti ir laimėjęs komplektą knygų: M. Gailiaus „Oro“, V. Kulvinskaitės „Kai aš buvau malalietka“, V. Morkūno „Pakeleivingos stotys“, d. Opolskaitės „Dienų piramidės“, J. Tumasonytės“ Undinės“.

   Bibliotekos lankytojai neliko abejingi šioms knygoms, todėl bibliotekininkė Onutė Raudeliūnienė pakvietė skaitytojus į biblioteką pasidalinti mintimis apie perskaitytas knygas. Popietės dalyviai rinkosi diskutuoti, aptarti Metų knygos rinkimams pateiktas suaugusiųjų kategorijos knygas.   Bibliotekininkė Onutė pristatė prozos knygas, pretenduojančias į Metų knygos titulą: M. Gailiaus „Oro“, V. Kulvinskaitės „Kai aš buvau malalietka“, V. Morkūno „Pakeleivingos stotys“, D. Opolskaitės „Dienų piramidės“, J. Tumasonytės“ Undinės“. Susirinkusiems bibliotekininkė trumpai papasakojo apie visų knygų autorius. Paminėti ir šios puikios akcijos rengėjai – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Renginio dalyviai buvo perskaitę visas penketuko knygas. Skaitytoja Jūratė pristatė V. Morkūno „Pakeleivingų stotys“: – tai trumpų novelių ciklas, apie gyvenimo istorijas, kasdieniškus nutikimus. Regina papasakojo apie M. Gailiaus romaną „Oro“,tai fantastikos žanro kūrinys… sunkokai skaitėsi. Onutė pristatė V. Kulvinskaitės romaną „Kai aš buvau malalietka“, knygoje aprašytos istorijos tikros, bet ne visos nutiko pačiai autorei. Tai ištisos kartos patirtis.  . Klausėmės skaitomų ištraukų iš J. Tumasonytės apsakymų knygos „Undinės“, D. Opolskaitės novelių knygos „Dienų piramidės“. Po ilgų diskusijų, išklausę visų nuomonių, aptarėme akcijos knygas. Daugiausiai balsų skyrėme V. Morkūno “ Pakeleivingų stotys“ prozos knygai. Nuo akcijos pradžios skaitytojai pavieniui balsavo ir internetu.

Onutė Raudeliūnienė

Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos

Zūbiškių padalinio bibliotekininkė