„Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“

„Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“

Naujieji mokslo metai Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos ketvirtokams (kaip niekam kitam visame pasaulyje!) prasidėjo ypatingai: vietoje diktanto ar kontrolinio darbo (kaip visiems kitiems mokiniams) šiems ketvirtokams teko laimė per vasarą išlavintus ilgo ir saldaus miegojimo gebėjimus pademonstruoti IŠSKIRTINIAME konkurse  –   Didžiausio MIEGALIAUS konkurse, kurį rugsėjo 11 d. organizavo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius kartu su  rašytoju, LRT radijo laidos vaikams kūrėju ir vedėju Tomu Dirgėla, kuris buvo ir pagrindinio konkurso prizo – Miegų pagalvėlės – steigėjas. Susidomėjimas konkursu buvo didžiulis! Ketvirtokai tiesiog veržte veržėsi pademonstruoti savo miegojimo pasiekimus (nei į vieną kontrolinį darbą ar diktantą tikrai nė vienas taip nesiveržtų), tačiau varžytis dėl pagrindinio prizo laimė teko tik 6 ketvirtokams. Bet greitai jų gretos pradėjo retėti, nes dalyvauti konkurse – tai ne tas pats, kaip vasarą namuose iki pietų parpti! Visiems miegaliams buvo sunku miegoti prieš gausų būrį žiūrovų ir nesusijuokti ar neatsimerkti, kai visaip juos juokino pats konkurso organizatorius rašytojas Tomas ir salėje sėdintys draugai ir klasiokai. Kai liko tik 2 patčios ištvermingiausios dalyvės, nugalėtoją padėjo išrinkti žiūrovai. Didžiausia miegale tapo Ema. Jai atiteko pagrindinis prizas – Didžiausio MIEGALIAUS pagalvėlė. Kiti konkurse dalyvavę miegaliai buvo apdovanoti „paguodos“ prizais – saldainiukais pralaimėjimo kartėliui pasaldinti.

Miego ir sapnų temos skambėjo viso susitikimo su rašytoju Tomu Dirgėla metu. Bet čia nieko keisto. Juk jis – vaikų mėgstamos ir skaitomos knygos „Benas – sapnų siuvėjas“  autorius, todėl ne tik viską žino apie miegą ir sapnus, bet ir gali paaiškinti bet kurio sapno reikšmę. Tą jis įrodė, kai ketvirtokai jam pradėjo pasakoti, ką sapnavo, o Tomas tvirtai aiškino šių sapnų reikšmes ir davė vertingų patarimų sapnų savininkams, kaip laimingai toliau gyventi ir dideliais užaugti.

Susitikimo metu įvyko keletas dalykų, nustebinusių net ir patį rašytoją. Nors  rašytojas yra ir linksmų detektyvinių romanų serijos „Tomas ir Domas“ autorius,  jam buvo nelengva detektyvinė mįslė išsiaiškinti, kaip viena susitikime dalyvavusi mergaitė „nusapnavo“ į keksiukų rojų, į kurį kelią žino tik jis – Tomas Dirgėla, knygos apie Beną – sapnų siuvėją“ autorius, ir knygos veikėja Stefanija? Arba dar viena beveik detektyvinė mįslė – tarp susitikime dalyvavusių vaikų buvo ir Benas, tik kodėl jis buvo čia, Prienuose, o ne ten – knygoje? Hhm…? Tai vertė rašytoją susimąstyti ir atsakymų į šiuos painius klausimus kartu su ketvirtokais ieškoti garsiai skaitant ištraukas iš knygos „Benas – sapnų siuvėjas“. Bet ne visos mįslės buvo įmintos, ne į visus klausimus knygos ištraukoje buvo atsakymai. Tikriausiai, atsakymus ras ketvirtokai, perskaitys ne tik šią knygą, bet ir kitas Tomo Dirgėlos knygas vaikams: detektyvinių istorijų seriją „Tomas ir Domas“, knygas „Apie raganos Šiokiostokios vaikus“, „Lukas Šiaudelis deda iš viršaus“ ir, be abejonės, naujausią Tomo Dirgėlos sukurtą  linksmą istoriją „Mano tėtis rašo knygą“.

Ketvirtokų ir jų mokytojų Dianos Mikulevičienės bei Inos Radzevičienės susitikimas su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla baigėsi linksma spaudos konferencija. Žurnalistais tapę mokiniai buvo smalsūs ir vienas po kito uždavinėjo įvairiausius klausimus. Jie nesidrovėdami klausinėjo apie rašytojo vaikystę, kiek turi vaikų, kodėl nešioja „skiauterę“ ir t. t. Rašytojas ir rimtai, ir juokais atsakinėjo į vaikų klausimus. Ketvirtokai atvyko ypatingai gerai pasiruošę: rašytojas buvo nustebęs, kad vaikai apie jį tiek daug žino,  juokavo, jog kai kurių faktų apie save nežinojo nė pats.

O jaunuosius skaitytojus taip šauniai pasiruošti susitikimui su rašytoju paskatino ne tik smalsumas, bet ir Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus rengiama loterija, kuri vyksta rugsėjo–lapkričio mėnesiais. Loterijoje gali dalyvauti visi naujai registruoti vartotojai bei aktyviausi renginių dalyviai. Gruodžio mėnesio pradžioje bus traukiami burtai, kurie lems, kas laimės šaunių prizų: išmanią apyrankę / laikrodį, bevielių ausinių bei įdomių knygų ir ne tik!

Viso susitikimo metu Vaikų literatūros skyriuje buvo gera, linksma nuotaika, skambėjo vaikų klegesys ir juokas, pasibaigus susitikimui, vaikai galėjo išreikti savo nuomonę apie renginį simboliniais  „patiktukais“. Balsavimo rezultatas: 43 vaikams patiko, 7 nepatiko.

Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla buvo organizuotas įgyvendinant projektą „Literatūrinės dirbtuvės. Laisvai, linksmai ir kūrybingai“. Projektą vykdo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, iš dalies finansuoja  Lietuvos kultūros taryba ir Prienų rajono savivaldybė.