TRYS KARALIAI ATNEŠĖ 20-ĄJĮ ŠAKIŲ KALENDORIŲ

TRYS KARALIAI ATNEŠĖ 20-ĄJĮ ŠAKIŲ KALENDORIŲ

Tradicinė Trijų karalių šventė Šakiuose ypatinga – tai ne tik kalėdinio laikotarpio pabaiga ar saulės sugrįžimo minėjimas, bet ir tarsi rajono kultūrinio gyvenimo atspirties taškas. Kasmet, sausio 6-ąją dieną, yra pristatomas Šakių kalendorius, šiais metais minintis savo 20 metų leidimo jubiliejų.
Šiųmetis Šakių kalendorius ne tik išsiskiria reikšminga sukaktimi, bet ir vienas pirmųjų žengia į antrąjį Valstybės gyvavimo šimtmetį bei džiugiai pasitinka Šakių miesto 420 metų jubiliejų. Kalendorius, kaip ir visuomet, pulsuoja gyvybe bei supažindina savo skaitytojus su krašto istorija ir dabartimi, žymiais kraštiečiais ir jų puoselėjama veikla, praturtina širdis poezijos posmais. Leidinyje savo mintimis ir įžvalgomis su skaitytojais dalijasi net 211 autorių. Pagrindinė leidinio iniciatorė Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Eringienė, redaktorės: Onutė Jasinskienė ir Nijolė Vaičiulienė. 2019 metų Šakių kalendoriaus viršeliu rūpinosi fotomenininkas Vidas Venslovaitis.
Šakių kultūros centre vykusioje kalendoriaus sutiktuvių šventėje dalyvavo net tik leidiniu besidomintys kraštiečiai, tačiau ir iš Gruzijos atvykusi delegacija. Kalendoriaus viršelio fotografijoje užfiksuotas paminklas Šakių krašto Nepriklausomybės Akto signatarams Jonui Vailokaičiui, Justinui Staugaičiui ir Saliamonui Banaičiui. Renginio vedėjas Marius Pavalkis kalbėjosi su pastaruoju signataru (įgarsino Šakių savivaldybės mero pavaduotojas Bernardinas Petras Vainius) apie krašto istoriją, svarbiausius praeities ir dabarties įvykius. Leidinio pristatyme skambėjo modernaus folkloro atlikėjos Loretos Sungailienės balsas, profesionalių trombonininkų kvintetas (vad. Vytautas Pilibavičius) bei kraštietis perkusininkas Robertas Vilčinskas.
Šventės metu susirinkusiems sveikinimo žodį tarė ir nuoširdžiai visiems, prie 2019 metų Šakių kalendoriaus gimimo ir jo pristatymo prisidėjusiems, dėkojo Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Kristina Lebedžinskienė. Bibliotekos direktorės žodžiais tariant: „Tegul naujasis kalendorius būna jūsų stalo knyga. Neškitės kalendorių į savo namus ir skleiskite žinią apie jį, nes tik skaitoma knyga yra gyva“.

Eglė Nicolaev
Šakių VB Informacijos ir metodikos skyriaus bibliografė

Fotografijos autorius Gediminas Jokūbaitis