Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną!

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kviečia švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną!

Pamėgti biblioteką ir joje ugdyti bei tobulinti informacinius technologinius ir socialinius įgūdžius bei praleisti laisvą laiką jaukiai ir naudingai vaikus, jaunimą ir suaugusius kviečia Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir trisdešimt jos padalinių. Čia nuolat vyksta įvairios skaitymo skatinimo akcijos, literatūriniai protmūšiai, kūrybinės dirbtuvėlės, „Lego robotikos“ užsiėmimai, interaktyvių žaidimų popietės, susitikimai su rašytojais ar menininkais ir netgi koncertai.
„Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas 2017“. Tokia nominacija 2018 m. Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos, vienijančios 60 savivaldybių bibliotekų, įvertinta Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka už įvairias veiklas vaikams ir jaunimui.
Viešoji biblioteka kiekvieną lankytoją pasitinka šūkiu: „Daugiau negu biblioteka“. Ir iš tiesų – Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka yra Garliavos bendruomenės itin mėgstama viešojo gyvenimo erdvė, kurioje sudarytos sąlygos kiekvienam sužinoti, mokytis, tobulėti, patirti ir atrasti! Čia gimsta, yra išplėtojami ir vykdomi įvairūs projektai: „Interaktyvios realybės link“, „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“, „Lietuvos atkūrimo šimtmetis bibliotekoje“, „Iš praeities į ateitį: šimtas faktų apie Kauno rajono iškilias asmenybes, kūrusias ir išsaugojusias Lietuvos valstybingumą“, „Kai idėjos virsta realybe: Garliavos miesto bendruomenės aktyvinimas ir stiprinimas, mažinant socialinę atskirtį“, „Aktyvūs piliečiai – ES ateitis“ ir kt., kurie leidžia įgyvendinti didžiąją dalį inovatyvių paslaugų ir kultūrinių edukacijų.
Viešosios bibliotekos ir jos padalinių bibliotekų darbuotojai didžiuojasi galėdami jauniesiems bibliotekos lankytojams pasiūlyti išskirtines paslaugas, kurių anksčiau biblioteka neturėjo. Jau trečius metus viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padalinių – Ringaudų, Ežerėlio, Zapyškio, Lapių, Domeikavos, Piliuonos – bibliotekose moksleiviai ir paaugliai renkasi į neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimus. Programavimo subtilybių robotikos mėgėjus bibliotekose mokantys kvalifikuoti ir iniciatyvūs bibliotekos darbuotojai kartu su savanoriais organizuoja ir rajono tarpbibliotekines moksleivių „Lego robotikos“ varžybas, kurias jau trejus metus aktyviai remia Kauno Tauro LIONS klubo atstovai bei robotiką prisistato tarptautiniuose ir respublikiniuose mokslo, inovacijų ir technologijų renginiuose. Bibliotekų darbuotojų ir mokytojų teigimu, tokio pobūdžio užsiėmimai ir varžybos labai padeda tobulinti vaikų domėjimąsi juos supančiu pasauliu, programavimu, lavina komandinį darbą bei loginį mąstymą.
Moksleivių kūrybines ir pilietiškumo kompetencijas viešojoje bibliotekoje ir 9 jos padalinių – Raudondvario, Vilkijos, Karmėlavos, Kulautuvos, Šlienavos, Čekiškės, Domeikavos, Zapyškio ir Ringaudų – bibliotekose ugdome bei puoselėjame organizuodami neformalaus ugdymo edukacinius užsiėmimus moksleiviams ir jaunimui su kompiuterinėmis programomis „Minecraft“ ir „Actionbound“. Be to, visus, besidominčius savo miestelio istorija bei norinčius pažinti nematytas ar seniai užmirštas vietas, kviečiame pakeliauti Viešosios bibliotekos darbuotojų sukurto virtualaus gido po Kauno rajoną maršrutais. Be to, biblioteka yra įsigijusi vieną iš vaikus labiausiai traukiančių naujųjų technologijų – virtualios realybės akinius, tad jaunieji Viešosios bibliotekos lankytojai turi galimybę pakeliauti po garsiausius pasaulyje muziejus, galerijas, istorines pilis ir kitus pažintinius objektus. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės Irenos Viktorijos Stančiauskienės ir projektų vykdytojų komandos teigimu, visų veiklų didžiausias privalumas yra tas, jog žinias ir praktinius įgūdžius, įgytus bibliotekose edukacinių užsiėmimų metu, moksleiviai šiandien jau sėkmingai pritaiko ir mokykloje.
Viešosios bibliotekos Vaikų centre visuomet gausu lankytojų. Pasitelkiant vienas iš populiariausių ir pažangiausių šiuolaikiškų technologijų – planšetinius kompiuterius, žaidimų konsolę „X-box One“ su priedu „Kinect“, visus metus bibliotekoje organizuojamos interaktyvių žaidimų popietės. Tenisas, boulingas, laipiojimas, slidinėjimas ir netgi šokiai – visus šiuos žaidimus prie žaidimų konsolės su priedu „Kinect“ turi galimybę išbandyti kiekvienas bibliotekos lankytojas.
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padalinių bibliotekos visus metus itin aktyviai vykdo skaitymui skirtas veiklas: dalyvauja respublikinėse skaitymo skatinimo, Knygų Kalėdų akcijose, Metų knygos rinkimuose bei pačios inicijuoja garsinius skaitymus ir literatūrines popietes, kuriose, pasitelkdami bibliotekoje esančius išteklius – elektronines knygas, kurias bibliotekos lankytojai skaito naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis, garsines knygas, planšetinius kompiuterius ir bibliotekoje esančius leidinius – moksleiviai skaito ir analizuoja populiariausių ir naujausių lietuvių autorių kūrinius, dalyvauja viktorinose, literatūriniuose protmūšiuose ir diskusijose literatūrinėmis temomis.
Jau tapo tradicija, kad viešojoje bibliotekoje kasmet organizuojamos įvairios šventės vaikams ir jaunimui: Europos dienos šventė, Atvelykio, Šeimos šventė ir kiti renginiai, sutraukiantys į biblioteką didelį skaičių lankytojų. Šiais metais, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, viešojoje ir rajono bibliotekose vaikai dalyvauja ir skaitymo skatinimo varžytuvėse – „ 100 knygų vaikams ir Lietuvai“. Jie ne tik perskaitys geriausias Lietuvos šimtmečio autorių knygas, bet ir taps šimtmečio skaitytojais!
Viešojoje bibliotekoje vyksta S. Gedos vardo klubo narių susitikimai, o kartą per mėnesį renkasi mažųjų smalsučių klubo „0+“ nariai – patys mažiausieji bibliotekos lankytojai su savo mamomis. Ypač mažųjų žvilgsnius traukia iš Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondo knygų viršelių reprodukcijų sukurtas skaitymų namelis, kuriame bibliotekos darbuotojai veda garsinius skaitymus ar moksleiviai patys savarankiškai skaito bibliotekoje pasiskolintas knygas. Bibliotekoje vis daugiau laiko praleidžiančių vaikų teigimu, biblioteka yra ne tik graži, bet ir smagi vieta, kurioje jiems labai gera būti, ji tapo antraisiais jų namais.
Bibliotekų veikla glaudžiai susijusi su ugdymo įstaigų tikslais. Viešoji biblioteka bendradarbiauja su Garliavos mokyklomis, progimnazijomis ir gimnazijomis, Kauno rajono švietimo centru. Abiturientams ir jaunimui viešojoje bibliotekoje antrus metus rengiamas paskaitų ciklas „Sėkmingos karjeros link: savęs pažinimas ir karjeros planavimas“, kuris sulaukia didelio moksleivių ir mokytojų dėmesio.
Bendradarbiaudami su savanorius kuruojančia organizacija VšĮ „Actio Catholica Patria“ ir Lietuvos darbo birža, sudarome sąlygas niekur nedirbantiems ir nesimokantiems jaunuoliams dalyvaujant bibliotekos veiklose įgyti naudingos patirties, įgauti motyvacijos, savarankiškumo bei kitų gebėjimų, būtinų įsilieti į darbo rinką.
Viešosios bibliotekos informaciniais, kultūriniais pasiekimais ir gerąja patirtimi dalinamės dalyvaudami įvairiuose respublikiniuose seminaruose. Viešosios bibliotekos ir jos padalinių veikla buvo įvertinta Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuotame EIFL iniciatyvos „Jaunieji Afrikos bibliotekų novatoriai“ viešųjų bibliotekų inovacijų seminare. Iš dešimties Afrikos šalių atvykę seminaro dalyviai su didžiuliu susidomėjimu klausėsi viešosios bibliotekos atstovų pranešimo apie teikiamas inovatyvias paslaugas bibliotekoje – vaikams ir jaunimui skirtus neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimus ir informacines technologines bei kūrybines kompetencijas ugdančias edukacines veiklas su virtualios realybės akiniais ir kompiuterinėmis „Minecraft“ ir „Actionbound“ programomis.
Šių metų pirmąją vasaros dieną viešoji biblioteka ir padalinių bibliotekos kviečia vaikus, jų tėvelius ir senelius nuotaikingai ir netradiciškai švęsti Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Šventinė programa prasidės gegužės 31 d. Vilkijoje piešinių ant grindinio švente. Birželio 1 dieną – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – viešojoje bibliotekoje įvyks jau tradicija tapę teatralizuoti garsiniai vasaros skaitymai. Bibliotekos kiemelyje bus organizuojami judrieji žaidimai ir edukacinės akcijos vaikams, duris svečiams plačiai atvers Gyvasis muzikinis kampelis ….
Tai diena vaikams ir apie vaikus, todėl kviečiame visus nepraleisti progos sudalyvauti būtent jiems skirtuose renginiuose Kauno rajono savivaldybės viešojoje ir jos padalinių bibliotekose ir paminėti šią gražią dieną kartu! Daugiau informacijos apie Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padalinių bibliotekose vykstančius renginius rasite bibliotekos tinklalapyje adresu www.krsvbiblioteka.lt ir pamėgę mūsų bibliotekos puslapį „Facebook“ paskyroje.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė  R. Vasauskaitė