Kauniečiai kviečiami švęsti Europos dieną

Kauniečiai kviečiami švęsti Europos dieną

Gegužės 9-ąją kauniečiai kaip ir kasmet kviečiami švęsti Europos dieną. Šiemet Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos ir Kauno Europe Direct informacijos centro organizuojama šventė vyks Nepriklausomybės aikštėje šalia Soboro. Įvairios pramogos, informacijos mugė ir nuotaikingas koncertas miestiečių lauks nuo 16 iki 19 val.
Šiemet minimi Europos kultūros paveldo metai, tad Europos dienos šventės šūkis – „Kultūros paveldas – istorija apie mus!“. Renginys skirtas pažinčiai ne tik su Europos Sąjungos institucijomis ir jų teikiamomis paslaugomis, bet ir kultūros paveldu – šventės dalyviai bus kviečiami atsigręžti į savo praeitį ir prisiminti Europą jungiančias vertybes.
Nuo 16 val. Vienybės aikštėje veiks informacijos mugė, kurios dalyviai teiks informaciją apie Europos piliečių teises bei galimybes, institucijų vykdomas programas, kvies iš arčiau susipažinti su mainų programų savanoriais ar sudalyvauti ruletės žaidime ir pamėginti atsakyti į žaismingus viktorinos klausimus apie Europos Sąjungos valstybes nares. Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto studentai kvies susirungti mini orientacinėse varžybose aplankant istorines Kauno Laisvės alėjos vietas bei įamžinti savo sveikinimą europiečiams žaismingu vaizdo įrašu. VšĮ „A.C. Patria“ kartu su Europos Savanorių tarnybos ir programos „Atrask save“ savanoriais kvies pažinti Europą interaktyviai, žaidžiant smagius pažintinius žaidimus. Šventės metu vyks ir kūrybinės dirbtuvės – Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla kvies pasigaminti žaismingus ženkliukus prisiminimui, o Dailės gimnazija džiugins visus piešiama šventine juosta.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristatys savo sukurtas paslaugas, skirtas kultūros paveldo pažinimui – audiogidą po Kauno piliakalnius ir virtualios realybės žaidimą, vedžiojantį po Žemųjų Šančių istorines vietas. Europe Direct informacijos centro įrengtame infotaške bus galima pavartyti leidinius apie ES ir svarbiausius Europos kultūros paveldo objektus, sudalyvauti „Europrotų“ viktorinoje arba pasivaikščioti ant Europos žemėlapio ieškant kultūros paveldo lobių.
Mugės metu nuo 16 val. vyks vaikų ir jaunimo grupių koncertas, kuriame skambės estradinė muzika ir džiazas, šventės nuotaiką kurs viena perspektyviausių jaunimo grupių iš Kauno „Sẽni“ ir energija trykštanti KTU pučiamųjų grupė ,,The BrassBees“.
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka ir Kauno Europe Direct informacijos centras kviečia kauniečius kartu su tūkstančiais kitų europiečių švęsti Europos dieną ir pažinti mūsų šalies ir Europos kultūros paveldą.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, kultūrinės veiklos vadybininkė, tel. (8 37) 22 23 57, el. p. [email protected]