Kauno miesto bibliotekoje bus pristatyta Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Bangladešo vaikai“

Kauno miesto bibliotekoje bus pristatyta Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Bangladešo vaikai“

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18, bus pristatyta Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Bangladešo vaikai“. Pirmą kartą Kaune eksponuojama paroda, kurioje užfiksuotos fotografo kelionių po Bangladešą akimirkos, ypatinga tuo, kad vaikai nuotraukoms pozuoja su lietuvių vaikų dovanotais žaislais. Renginyje, vyksiančiame balandžio 10 d. 17 val. dalyvaus Bangladešo garbės konsulas Sigitas Besagirskas.
2016, 2017 ir 2018 metais VDU Menų fakulteto profesorius Romualdas Požerskis, kartu su tarptautinėmis fotografų grupėmis, vyko į Bangladešą ir kiekvienos kelionės metu ten praleido po dešimt dienų. Šių kelionių tikslas buvo ne vien kūrybinis – fotografija R. Požerskiui tapo įtaigiu būdu vaizdais kalbėti apie vieną neturtingiausių pasaulio šalių ir jos žmones.
Vienas svarbiausių fotografijų parodos „Bangladešo vaikai“ tikslų – socialinis ir edukacinis. Besiruošdamas paskutinei kelionei į Bangladešą, kurios akimirkos ir užfiksuotos parodoje, fotografas lankėsi Lietuvos mokyklose ir bendravo su jaunesniųjų klasių mokiniais, supažindino juos su nelengva bendraamžių kasdienybe šioje tolimoje šalyje. Kauno Senamiesčio progimnazijos 4C klasės mokiniai prisidėjo prie parodos atsiradimo, dovanodami savo vaikystės žaislus, kuriuos R. Požerskis išdalino vaikams Bangladeše ir įamžino juos savo fotografijose.
Pasak menotyrininko ir fotografo Tomo Pabedinsko, šie neturtingos šalies, tačiau savimi pasitikinčių ir orių vaikų atvaizdai yra ir dokumentai, ir iškalbingos metaforos. Viena vertus, nuotraukos tariamai priartina prie žiūrovo tolimo krašto tikrovę, sukuria akistatą su tenykščių gyvenimu ir neleidžia nepastebėti jo varganos kasdienybės. Kita vertus, skurdžioje aplinkoje su dovanotais žaislais pozuojančių vaikų fotografijos byloja apie žmonių gebėjimą dalintis, net jei juos skiria, atrodytų, neįveikiami geografiniai nuotoliai ir kultūriniai skirtumai. Tęsdamas Lietuvos ir tarptautinės humanistinės fotografijos krypties tradicijas savo darbais R. Požerskis teigia, kad žmogiškieji ryšiai ir gyvenimo džiaugsmas yra universalios vertybės, nepatiriančios nuvertėjimo net ir sunkiomis aplinkybėmis.
Fotografijų parodos „Bangladešo vaikai“ atidarymo metu taip pat bus rodomas 12 min. trukmės filmas. Paroda Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje veiks iki gegužės 12 d.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, kultūrinės veiklos vadybininkė, tel. (8 37) 22 23 57, el. p. monika.straupyte@kaunas.mvb.lt.