Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje prof. dr. Liudo Mažylio viešnagė ir knygos „99 metai po įvykio“ pristatymas

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje prof. dr. Liudo Mažylio viešnagė ir knygos „99 metai po įvykio“ pristatymas

Kovo 6 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės aktą suradęs VDU prof. dr. Liudas Mažylis.
Pastarieji metai Lietuvos mokslininko, profesoriaus ir visuomenės veikėjo Liudo Mažylio gyvenime – kupini netikėtumų, o surastas Vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės aktas mokslininkui pelnė ne vieną valstybės apdovanojimą ir tautos herojaus vardą. Į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką susitikti su profesoriumi ir pasveikinti mokslininko atvyko Kauno rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas. Viešosios bibliotekos kolektyvo ir visos Garliavos bendruomenės vardu viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė profesoriui L. Mažyliui linkėjo kūrybinės sėkmės ir ambicingo tikslo – parašyti kuo daugiau grožinių kūrinių. Renginio dalyviams muzikinę programą dovanojo Garliavos meno mokyklos moksleiviai.
Susitikimo metu profesorius pasidalijo savo sėkmės istorija, pasakojo apie iššūkius, su kuriais teko susidurti, ieškant Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto originalo bei ateityje dar laukiančius atradimus. Gausiai susirinkusiai Garliavos bendruomenei L. Mažylis pristatė ir savo pirmąją grožinės literatūros knygą „99 metai po įvykio“.
Knygoje „99 metai po įvykio“ autorius pasakoja apie valstybės šimtmetį įprasminusį Vasario 16-osios akto suradimą, pasitelkdamas literatūrines formas ir fantaziją: „Ši knyga susidėliojo iš senų dokumentų magijos, laiko įspaudų, avantiūristo užmojų, nuodingų sapnų, gražiausių pasaulyje melodijų..“- suintrigavo autorius. Nenuostabu, kad po atviro, nuoširdaus ir kartu šmaikštaus susitikimo bei knygos pristatymo, prie autoriaus nusidriekė ilga eilė renginio dalyvių, norinčių įsigyti naująją L. Mažylio knygą su paties autoriaus autografu.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė