Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą paminėta Tarptautinė laimės diena!

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą paminėta Tarptautinė laimės diena!

Kiekvienas žmogus, kad ir ką jis bedarytų, stengiasi pasiekti vieną ir tą patį tikslą – tapti laimingu. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisijungdama prie „Kaunas 2022“ komandos iniciatyvos kovo 20 d. pirmą kartą Kauno rajono moksleivius, studentus, suaugusius ir senjorus pakvietė laimės dieną švęsti kartu!
Tarptautinei laimės dienai skirti šventiniai renginiai viešojoje bibliotekoje prasidėjo nuo pat ankstyvo ryto. Nuotaikingoje sporto treniruotėje „Sveikatingumo valandėlė senjorams“ dalyvavusios moterys pasveikino dieną aktyviai judėdamos. Po sporto užsiėmimo laimingiausios dienos šventės dalyvius kvietėme susiburti prie Vydūno išminties medžio ir sudalyvauti Vydūno skaitymuose bei atviroje diskusijoje apie laimę. Žinoma, sąvoką kas yra „laimė“ skirtingi žmonės supranta skirtingai. Vieni prasmės ieško pirkdami ar vartodami ir taip sakant „skatindami ekonomiką“, kiti tos laimės ieško pirkdami augintinius ir savo meilę nukreipia į juos, ar į antrą pusę. Tačiau dažniausiai, kad ir ką žmogus bedarytų, atrodo, kad vis dėlto kažkas ne taip, kad kažkas turėtų būti kitaip. Garliavos bendruomenės nariai ir bibliotekos darbuotojai, dalindamiesi savo mintimis ir įžvalgomis apie laimę pasakojo, kas jiems yra laimė ir kada jie jaučiasi laimingi, tokiu būdu bandydami apibrėžti ir pačią laimės sąvoką. O laimę apibūdinti iš tiesų ganėtinai sudėtinga, tačiau aptakiai tai galima įvardinti kaip „jausmą, kai tavo gyvenime viskas vyksta harmoningai ir tu jautiesi laimingas tuo, ką veiki jame, tuo kuo užsiimi, kai jauti, kad darai kažką prasmingo, o darydamas tai jautiesi tik geriau ir geriau“. Protingas žmogus savęs nuolat turėtų klausinėti „ką aš gyvenime veikiu“, „kokia mano gyvenimo prasmė“, „ką turėčiau nuveikti, kad jausčiausi prasmingas“, „kokia yra mano mylima veikla“. Tačiau dažnai žmogus, įsisukęs į savo kasdienius darbus, pamiršta visa tai, tiesiog gyvena, ryte keldamasis, dieną eidamas į darbą ir vakare vėl planuodamas kitos dienos darbus ir veiklas.
Švęsdami laimės dieną bibliotekoje dalinomės džiugiais prisiminimais ir jei ne garsiai, tai bent mintyse sau uždavėme klausimą: „ar aš esu laimingas?“. Kupinus gilių apmąstymų filosofinius Vydūno skaitymus palydėjo viešosios bibliotekos edukatoriaus S. Lapinsko muzikinė programa. Tarptautinę laimės dieną jaunieji bibliotekos bičiuliai paminėjo ir savo laime dalinosi dalyvaudami garsiniuose skaitymuose bei kurdami interaktyvius komiksus apie laimingą pamoką. Įspūdingos istorijos perteiktos piešiniais privertė ne vieną nusišypsoti. Laimės dienai skirtą renginių programą vainikavo paskaita moksleiviams ir jaunimui „Karjera (ne)atsitiktinumas“, kurios metu Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos ir Garliavos Jonučių progimnazijos moksleiviai, padedami ilgametės VDU karjeros centro specialistės, Kauno rajono švietimo centro metodininkės – neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymo /(-si) koordinatorės Loretos Montrimaitės, leidosi į savęs pažinimo paieškas, ieškodami atsakymų į klausimus: kaip pažinti save ir kokią profesiją pasirinkti, norint džiaugtis sėkmingai susiklosčiusia karjera ir dirbti savo mėgstamą bei mylimą darbą. Visą dieną naujų bibliotekos lankytojų laukė dovanos – nemokami skaitytojo pažymėjimai. Tikimės, kad ši diena taps gražia mūsų bibliotekos tradicija, juk laimingas jautiesi tuomet, kai laime gali pasidalinti su kitais!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė