Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje!

Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje!

Kovo 2 d. (penktadienį), 11 val. visus lietuvių kalbos puoselėtojus ir bendraminčius kviečiame dalyvauti Nacionalinio diktanto rašymo konkurse ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias.

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Diktantą kviečiame rašyti Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 21, Garliavoje), viešosios bibliotekos konferencijų salėje. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Tel. registracijai (8-37) 551794.

Apie Nacionalinį diktantą:

Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.
Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.
Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis,-ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas,-ė) adresą, telefoną ir e. pašto adresą.
Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.
Diktanto tekstas paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.

Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5-6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.

Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.

Lauksime Jūsų.