Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėtas Lietuvos šimtasis gimtadienis

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėtas Lietuvos šimtasis gimtadienis

Vasario 14 dienos popietę Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, garsėjančioje aktyvia bendruomene, vyko renginys „Dainuokim Lietuvai“, skirtas Nepriklausomos Lietuvos šimtmečiui ir Sąjūdžio metams paminėti. Atkurtos Lietuvos gimtadienio šventė prasidėjo viešosios bibliotekos vyr. specialistės Elvyros Matveičikienės iškilmingu šventiniu pasveikinimu, po kurio visi kartu sugiedojome Lietuvos himną.
Lietuvai svarbius šimtmečio istorinius įvykius apžvelgė Garliavos krašto Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės įkūrėjas – R. Gudaitis. Anot R. Gudaičio, Vasario 16-oji – pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. 1918 metais įkurta nepriklausoma moderni piliečių valstybė, kurią turėjo valdyti demokratiškai išrinkta valdžia, ir kartu simboliškai atgaivinta senojoje Lietuvoje (1253–1795 metai) puoselėta Lietuvos valstybingumo tradicija. Ši data lyg tiltas sujungia 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir 1990 m. kovo 11 d. atkurtą nepriklausomą Lietuvą. Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos. Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai: ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per šimtmetį, kokius svarbiausius tikslus keliame sau artėjant naujam – antrajam šimtmečiui.
Mūsų valstybę reprezentuojantys trys simboliai – himnas, vėliava ir herbas tapo pagrindiniais šios šventės akcentais. Kviesdami renginio dalyvius sudalyvauti simbolinėje akcijoje „Mano vėliavos istorija“ per renginio dalyvių papasakotas istorijas ir kelias dešimtis menančius išsaugotus lietuvybės simbolius – vėliavą, herbą ar partizanų antspaudą, šventės dalyviai patvirtino, kad ryšį su šimtmečiu turime kiekvienas: per mūsų pačių asmenines istorijas ar per mūsų tėvų istorijas, kurios vis dar gyvos. Atkurtos Lietuvos gimtadienio dienai paminėti skirtų renginių programą užbaigėme nuotaikingomis dainų Lietuvai varžytuvėmis kartu su ansambliu „Ežiuolė“.
Šimtmetis atskleidė, kad mokame iš istorijos gelmės pasiimti tai, ko reikia dabarčiai; jeigu būtina, imamės atsakingo, neretai sunkaus visuomenės ir valstybės tobulinimo darbo; giname laisvę, kai šiai pamatinei vertybei iškyla pavojus; turime drąsos kurti ne tik savo, bet ir Europos bei pasaulio istoriją. Šie dalykai teikia pagrindą didžiuotis atkurtos Lietuvos laimėjimais, įkvepia kurti dabartį ir leidžia viltingai žvelgti į ateitį.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė