Kauno miesto bibliotekoje vyks susitikimas su poete, dramaturge Daiva Čepauskaite

Kauno miesto bibliotekoje vyks susitikimas su poete, dramaturge Daiva Čepauskaite

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į susitikimą su poete, dramaturge Daiva Čepauskaite. Renginio metu bus pristatyta autorės pjesių knyga „Aš tave užmiršau“, kuri šiemet „Metų knygos rinkimuose“ pretenduoja tapti geriausia knyga suaugusiems. Susitikimas vyks gruodžio 20 d. 17 val. bibliotekoje, Laisvės al. 57.
Daiva Čepauskaitė dar besimokydama pradėjo lankyti jaunimo teatro studiją, nuo 1990 m. dirba aktore, rašo pjeses ir eilėraščius. Didelė kūrėjos darbo dalis yra skirta vaikų auditorijai: Lietuvos teatruose pastatyta nemažai D. Čepauskaitės pjesių vaikams, Nacionaliniame Kauno dramos teatre ji inscenizavo Evelinos Daciūtės pasaką „Laimė yra lapė“ spektakliui „Labas, Lape!“, taip pat šiais metais išleido poezijos vaikams knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“.
Tačiau šįsyk biblioteka siekia atkreipti dėmesį į autorės kūrybą suaugusiems. Juolab, kad D. Čepauskaitės kūriniai suaugusiems yra gausiai apdovanoti nacionalinės svarbos premijomis: 2004 m. D. Čepauskaitės rinkinys „Nereikia tikriausiai būtina“ buvo pripažintas geriausia metų poezijos knyga, tais pačiais metais autorė išrinkta įsimintiniausia metų Kauno menininke. 2005 m. rašytoja tapo Poezijos pavasario laureate. 2007 m. už pjesę „Pupos“ D. Čepauskaitė buvo apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausia nacionalinės dramaturgijos autorė, o 2011 m. už pjesę „Aš tave užmiršau“ Sugiharos fondo paskelbta metų Tolerancijos žmogumi.
2016 m. minėtos pjesės „Pupos“ (2002) ir „Aš tave užmiršau“ (2011) bei pjesė „Musė“ (2003) buvo išleistos rinkinyje „Aš tave užmiršau“. Ši knyga įtraukta į šiųmetį „Metų knygos rinkimų“ knygų suaugusiems penketuką. Renginio metu autorė pristatys šią knygą, skaitys jos ištraukas. Taip pat bus kalbama apie pjesės kaip spausdinto kūrinio ypatumus, apie tai, kodėl ši knyga buvo išleista tik dabar, bus bandoma atrasti, kuo siejasi ar galėtų sietis vaikams skirta kūryba su metų Tolerancijos žmogaus nominacija.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, vyresnioji bibliotekininkė viešiesiems ryšiams, tel. (8 37) 22 23 57, el. p. [email protected].

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė viešiesiems ryšiams
Monika Straupytė