Kalėdų eglutės įžiebimas Šakių viešojoje bibliotekoje

Kalėdų eglutės įžiebimas Šakių viešojoje bibliotekoje

2017 m. gruodžio 14 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko Kalėdų eglutės įžiebimas. Šiais metais bibliotekos eglutės įžiebimas buvo kiek simbolinis, nes jos nepuošė jokios elektrinės girliandos, kurios galėtų apšviesti ją tamsoje. Tačiau, kaip jau žinome, patys geriausi dalykai gyvenime tamsoje nešviečia, mes tiesiog žinome, kad jie yra.

Bibliotekos Kalėdų eglutė yra dovana miestui, kiekvienam jo gyventojui ir, žinoma, visiems bibliotekos lankytojams. Ši eglutė taip pat yra savotiška padėka žmonėms, kurie prisideda prie jau tradicija tapusios ir šiais metais jau septintąjį kartą startuojančios akcijos „Knygų Kalėdos“, kurią inicijuoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Biblioteka yra mūsų bendruomenė, kuri padeda augti, mokytis ir tobulėti, todėl būtent ši akcija skatina mus dalinis su savo biblioteka ir dovanoti jai naujas knygas.

Simbolinį eglutės įžiebimą vainikavo į orą paleistos konferti patrankos, o įžiebimo vedėja apgailestavo, kad vis dar neturime galimybių šiek tiek Kalėdinio džiaugsmo bei dvasios uždaryti į stiklinius indus ir atidarinėti juos kiekvieną mėnesį ar kiekvieną dieną, kuomet liūdime, kuomet mums stinga įkvėpimo ar entuziazmo. Dėl šios priežasties vedančioji paskatino žmonės pasidžiaugti kartu ir pradžiuginti vienam kitą taip, kaip mokame – prisidėti prie masinio susirinkusiųjų apsikabinimo.

Po džiugiomis nuotaikomis pažymėto įžiebimo susirinkusieji buvo kviečiami į bibliotekoje organizuotą edukaciją, kurios metu visi norintys galėjo pasigaminti Kalėdinių papuošimų savo žaliaskarei.

Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-metodikos skyriaus bibliografė Eglė Rudzevičiūtė