Pasitikrinkite savo žinias, dalyvaudami projekte „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“

Pasitikrinkite savo žinias, dalyvaudami projekte „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“

Nuo 2017 metų vasario mėnesio Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“, kurio tikslas – populiarinti knygą ir kelti skaitymo prestižą, naudojant naujas skaitymo aktyvumo formas.
Kauno rajono miestelių ir kaimų bendruomenių narius šį rudenį vėl kviečiame į susitikimus ir diskusijas su įvairių mokslo šakų literatūros autoriais ir pasitikrinti savo žinias, dalyvaujant pristatytų knygų žinių mūšiuose.
Protų mūšis – tai unikalus, linksmas, intelektualus protinis komandinis žaidimas, kurio metu pramogos suderinamos su protine veikla. Žaidimo metu dalyviams pateikiami įvairių sričių klausimai, kuriems atsakyti reikia pasitelkti kūrybiškumą, logiką bei komandinį darbą. Protų mūšiųs dalyviai ne tik pasitikrina turimas žinias, bet tuo pačiu išgirsta ir sužino daugybę naujų, įdomių ir negirdėtų faktų.
Jums gali natūraliai kilti klausimas: o kokia gi protų mūšio nauda? Atsakysime – žaisdami šį žaidimą išplėsite akiratį, išlavinsite kūrybiškumą ir loginį mąstymą, kuris padeda spręsti iškilusias problemas. Visapusiškai išsilavinusi asmenybė ir nuolat besimokanti bei žiniomis savo veiklą grindžianti visuomenė – stiprios valstybės pagrindas.
Projekto „Pasitikrink kultūros istorijos žinias!“ protų mūšių dalyviai – Kauno rajono miestelių ir kaimų: Garliavos, Vilkijos, Ringaudų, Raudondvario, Kačerginės, Batniavos, Ilgakiemio ir Ežerėlio bendruomenių nariai žaidimo metu turės atsakyti į pačius įvairiausius klausimus iš istorijos, kultūros paveldo, architektūros ir etnografijos mokslo sričių.

Nuo projekto pradžios Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje jau pristatytos ir šį rudenį bus pristatomos šios knygos:

  • V. Savukyno „Istorijos detektyvai. Viduramžiai. Nuo galvų kapojimo iki meilės intrigų“;
  • A. Klimkos „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos“;
  • J. Minelgaitės „Prie stalo visa Lietuva“;
  • R. Valatkos „Jogailos akmuo Lenkija“;
  • J. Kančienės „Kaunas 1918-2015. Architektūros gidas“;
  • Z. Kalesinsko „Tautinis kostiumas: atkurtas ar sukurtas?“ pristatymas kartu su tautinių šokių kolektyvu.

Visus, norinčius pasitikrinti savo žinias žinių mūšyje, kviečiame aktyviai skaityti knygas ir dalyvauti šių knygų pristatymuose viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 21, Garliavoje).
Remiantis pristatytomis knygomis bus sudaryti I ir II etapo protų mūšio klausimai. Lapkričio mėnesį pirmasis žinių mūšio etapas vyks Batniavos, Raudondvario, Vilkijos, Ringaudų, Ežerėlio, Ilgakiemio, Kačerginės bibliotekose. Komandą gali sudaryti 2 – 4 dalyviai, kurios nariais gali būti įvairaus amžiaus bendruomenės nariai: jaunimas, suaugusieji ir vyresniosios kartos atstovai – senjorai. Komandų skaičius neribojamas.
Gruodžio mėnesį žinių mūšio dalyvius pakviesime į II-jį etapą, kuris vyks Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Garliavoje. Antrojo – paskutinio etapo metu bus išrinkti protų mūšio nugalėtojai, kuriuos apdovanosime vertingais prizais.

Regina Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka