Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje intensyviai vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje intensyviai vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems

Sparčiai vystantis informacinėms technologijoms šiandien savo gyvenimo neįsivaizduojame be kompiuterio ar išmaniųjų telefonų, kurių dėka sužinome viso pasaulio naujienas, bendraujame socialiniuose tinkluose ar net laisvą laiką leidžiame žaisdami įvairius kompiuterinius žaidimus. Tobulėjančios technologijos sukėlusios tikrą revoliuciją gamyboje ir versle, aktyviai skverbiasi ir į kitas gyvenimo sritis: mediciną, pramonę ir mokslą. Kaip žinia, šiandien vartotojų tarpe vis labiau populiaresnės tampa elektroninės paslaugos, kurios leidžia mums operatyviai atlikti daugybę veiksmų: rezervuoti bibliotekoje leidinį, sumokėti mokesčius, apsipirkti elektroninėse parduotuvėse ir net nuotoliniu būdu mokytis bet kurios disciplinos – nuo kalbų, IT inžinerijos ar viešųjų ryšių iki psichologijos ar astronomijos universitetuose. Tam, kad galėtume pasinaudoti teikiamomis elektroninėmis paslaugomis, būtinas vartotojų kompiuterinis raštingumas. 
Siekiant patenkinti bibliotekos lankytojų poreikius, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kiekvieną mėnesį vyksta nemokami kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems. Aštuonių valandų trukmės kompiuterinio raštingumo mokymai skirti vartotojui, siekiančiam išmokti naudotis kompiuteriu ar patobulinti turimus įgūdžius, dirbant su skirtingomis kompiuterinėmis programomis.
Sėkmingai įgyvendinus „Bibliotekos pažangai“ projektą, Lietuvos viešosiose bibliotekose atnaujinta kompiuterinė įranga, įrengti viešosios prieigos interneto taškai bibliotekos lankytojams. Modernioje, inovatyviomis veiklomis garsėjančioje Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose įrengtos 146 kompiuterizuotos darbo vietos. Bibliotekos lankytojai čia gali nemokamai naudotis internetu, savarankiškai klausytis muzikos įrašų, mokytis užsienio kalbų, žiūrėti vaizdo filmus ir pan. Tačiau bibliotekos lankytojų nuolatinės užklausos ir konsultacijos kaip naudotis kompiuteriu, suponavo kompiuterinio raštingumo mokymų poreikį bendruomenėje. Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, nuo 2007 metų viešojoje bibliotekoje pradėti vykdyti kompiuterinio raštingumo mokymai. Didžiulio bibliotekos lankytojų susidomėjimo sulaukusiuose grupiniuose kompiuterinio raštingumo mokymuose dalyvavo net keli šimtai skirtingo amžiaus besimokančiųjų. Kompiuterinio raštingumo mokymus viešojoje bibliotekoje vedančios vyr. bibliotekininkės R. Vasauskaitės pastebėjimu džiugina tai, kad mokymuose dalyvaujantys klausytojai yra itin žingeidūs ir aktyvūs – domisi naujais įrenginiais, naudodamiesi įvairiomis paieškos sistemomis mokosi atlikti paiešką internete, užduoda daugybę klausimų ir noriai atlieka mokymų metu skiriamas praktines užduotis. Besimokančiųjų tarpe taip pat itin populiarios elektroninės paslaugos: išankstinė registracija pas gydytoją, bilietų rezervacijos bei pastaruoju metu pastebimas itin išaugęs poreikis naudotis socialiniais tinklais.
Viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės R. Vasauskaitės teigimu, nuolatiniai mokymų dalyviai yra vyresnio amžiaus žmonės, norintys įgyti darbo kompiuteriu teorinių žinių ir praktinių įgūdžių. Atsižvelgiant į besimokančiųjų gebėjimus, turimus įgūdžius, poreikius ir asmeninius interesus, mokymuose dalyviai susipažįsta su kompiuterio sandara, programine įranga, mokosi dirbti internete: susikurti elektroninio pašto dėžutę, siųsti ir gauti laiškus, dalintis nuotraukomis, naudotis elektroninėmis paslaugomis ar socialiniais tinklais (Facebook ir skype). Mokymų metu įgytos teorinės ir praktinės žinios pagerina besimokančiųjų gyvenimo kokybę ir sudaro jiems galimybes naudojantis įvairiomis paieškos sistemomis surasti aktualios informacijos internete ar socialinių tinklų pagalba virtualiai bendrauti su artimaisiais.
Kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyksta 4 darbo dienas po 2 valandas. Besimokančiųjų grupę sudaro ne daugiau kaip 10 žmonių. Registracija į mokymus vyksta telefonu (8-37) 55 17 94 arba el. paštu: r.vasauskaite@krsvbiblioteka.lt
Viešosios bibliotekos direktorė Irena Viktorija Stančiauskienė patikino, kad šiandien, praėjus dešimčiai metų nuo kompiuterinio raštingumo mokymų viešojoje bibliotekoje pradžios, šių mokymų poreikis nemažėja, o tik didėja. Tad Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka su padalinių bibliotekomis yra vienas iš bendruomenės informacijos, kultūros ir laisvalaikio centrų, kuriose ne tik išduodamos skaitytojams knygos, bet ir ugdomos Kauno rajono bendruomenės informacinės, kultūrinės, socialinės ir asmeninės kompetencijos bei gebėjimas naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis.

Regina Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka

 

 


Parašykite komentarą