Vasaros stovyklas Kauno miesto bibliotekoje lankė beveik 700 vaikų

Vasaros stovyklas Kauno miesto bibliotekoje lankė beveik 700 vaikų

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kaip ir kasmet pakvietė mažuosius kauniečius vasarą leisti bibliotekos skyriuose ir padaliniuose organizuojamose vasaros stovyklose. Šiemet susidomėjimas stovyklomis buvo didžiulis: savo vasarą bibliotekoje leido apie 700 vaikų. 
Šių stovyklų tikslas – skatinti kultūrinį-edukacinį Kauno miesto vaikų užimtumą vasaros metu. Stovyklose vaikams organizuotų veiklų įvairovė didžiulė – nuo kūrybinių dirbtuvėlių ir meninių užsiėmimų iki robotikos ir virtualios realybės. Vaikai žaidė, piešė, skaitė, vaidino, mokėsi programuoti, dalyvavo „LEGO Mindstorms“ robotų varžybose, išbandė virtualios realybės akinius, keliavo po lankytinas Kauno miesto vietas, susipažino su įdomiais žmonėmis. Stovyklose lankėsi visuomenės sveikatos specialistai, policijos pareigūnai, kariai, skautai, sportininkai ir kitų profesijų atstovai. Bibliotekos skyrių ir padalinių tinklas išsidėstęs visame Kauno mieste, stovykla vyko net 21 vietoje, tad norintys dalyvauti galėjo išsirinkti jiems arčiausiai namų esančią biblioteką.
Vaikų ir jų tėvelių įspūdžiai po stovyklų – patys geriausi. „Užsiėmimus lankė du mano vaikai ir kasdien su nekantrumu laukdavo, kada reikės vėl eiti. Vaikams labai patiko, liko labai patenkinti, domino visos siūlomos veiklos, namo grįždavo pilni įspūdžių, geros, pakilios nuotaikos. Kartą net namo eiti nenorėjo, nes pernelyg smagu buvo. Bendravimas su vaikais buvo puikus, nuoširdus. Užsiėmimai tiesiog puikūs. Organizavimas vertas aukščiausių įvertinimų. Esame labai dėkingi už suteiktą progą vaikams praleisti laiką turiningai, prasmingai, smagiai, linksmai“, – sako mama Laima. Jai antrina ir savo atžalą į stovyklą leidusi Eglė: „Labai noriu padėkoti bibliotekos darbuotojoms, kurios taip nuoširdžiai dirba ne tik bibliotekininkių, bet ir auklių, mokytojų, renginių vedėjų ir dar begalę kitų darbų. Tai jau net ne darbas, o pašaukimas! Skirtingai nei einant į mokyklą, į stovyklą ryte vaiko nereikia net žadinti, o vakare raginti eiti miegoti (nes bijo pramiegosiąs stovyklą). Nuostabus turiningas laikas!“
Nors vasaros stovyklos ir pati vasara jau eina į pabaigą, tačiau tuo veiklos vaikams bibliotekoje nesibaigia. Nuo rudens prasidės tiek neformaliojo vaikų švietimo būreliai, tiek ekskursijos po biblioteką ir bibliotekos teikiamų paslaugų pristatymai. Kiekvienas norintis prasmingai praleisti laiką gali užsukti į arčiausiai namų esančią biblioteką ir ten rasti įdomių knygų, žurnalų, filmų, muzikos įrašų, elektroninių skaityklių, įvairių renginių ir parodų bei erdves laisvalaikiui.
Vaikų vasaros stovyklų bibliotekoje akimirkas galite rasti: https://goo.gl/2Nc96S.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, vyresnioji bibliotekininkė viešiesiems ryšiams, tel. (8 37) 22 23 57, el. p. monika.straupyte@kaunas.mvb.lt.

 


Parašykite komentarą