Bibliotekoje – filmo apie jaudinančias žmogiškumo apraiškas Holokausto metu peržiūra

Bibliotekoje – filmo apie jaudinančias žmogiškumo apraiškas Holokausto metu peržiūra

Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka birželio 14 d. kviečia į dokumentinio filmo „Seserys“ peržiūrą Jaunimo meno ir muzikos skyriuje. Šis filmas – tai pasakojimas apie stebuklingą garsios smuikininkės Danutės Pomerancaitės išgelbėjimo iš Kauno geto istoriją.
Filmo peržiūroje dalyvaus jo autorės – režisierė Lilija Kopač ir Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Žydų gelbėjimo ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danutė Selčinskaja bei filmo herojės Danutė Pomerancaitė-Mazurkevič ir Aušra Petrauskaitė. Renginys organizuojamas kartu su Kauno žydų bendruomene.
Filmas „Seserys“ – 2017 m. „Sidabrinės gervės“ kino apdovanojimų nominantas. Jis pasakoja apie tai, kaip Danutė Pomerancaitė, gimusi Kauno žydų gete, atsirado garsaus operos dainininko Kipro Petrausko ir jo žmonos namuose. Juosta filmuota autentiškose Vilniaus ir Kauno vietose, joje atskleidžiamas turtingas, įvairialypis prieškario Kauno muzikinis gyvenimas, jaudinantys Pomerancų ir Petrauskų šeimų likimai.
Filmavime dalyvavo Bostono universiteto menų kolegijos profesorė Danutė Pomerancaitė-Mazurkevič ir Kipro Petrausko dukra Aušra Petrauskaitė. Šio filmo peržiūra – tai išskirtinė galimybė susitikti su juostos herojėmis ir išgirsti jų istoriją iš pirmų lūpų.
Dokumentinio filmo „Seserys“ peržiūra vyks birželio 14 d. 17.30 val. Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18, Senamiestyje.
Daugiau informacijos apie renginį: https://goo.gl/puhDa8.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, vyresnioji bibliotekininkė viešiesiems ryšiams, tel. (8 37) 22 23 57, el. p. monika.straupyte@kaunas.mvb.lt.  


Parašykite komentarą