„Kaip mokytis užsienio kalbų?“

„Kaip mokytis užsienio kalbų?“

Mokėti užsienio kalbą, gal net ir ne vieną, yra šaunu, tačiau galbūt Jums stinga motyvacijos? O gal nežinote, nuo ko pradėti? Balandžio 25 d. visus, ieškančius naujų galimybių ir norinčius išgirsti naudingos informacijos apie kalbų mokymąsi, Jonavos viešosios bibliotekos darbuotojai pakvietė į Dr. Stefano Maria Lanza paskaitą „Kaip mokytis užsienio kalbų?“. Tai vienas 17-ioliktos Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių.
Paskaitos metu Stefanas Maria Lanza žaismingai sudėliojo svarbiausius akcentus, ko reikia sėkmingam kalbų mokymuisi. Būtina atkreipti dėmesį į skirtumus, kuo skiriasi užsienio kalba nuo gimtosios. Svarbu tvarka, kurią pranešėjas įvardijo kaip mokslų motiną, o kartojimą – mokslų tėvą.
„Ar lengva mokytis? Kitais žodžiais tariant, kas trukdo mokytis? Dažnai žmonėms mokytis kalbų trukdo psichologinis blokas. Šių blokų yra įvairių ir kiekvieno žmogaus vis kitoks: per senas, atmintis prasta, šeimoje kalbama tik viena kalba ir pan. Dar dažnas žmogus stokoja metodo, motyvacijos ir laiko. Iš šių svarbiausia – metodo stoka. Kai nežinoma, nuo ko pradėti ir kaip mokytis, išmokti neįmanoma. Motyvacija gali atsirasti. Jei neturi laiko, tai negali skirti dėmesio. Tačiau, jei žmogus nori, tai laiko visada atras“, – teigė S. M. Lanza. Daug geriau, jei kiekvieną dieną mokymuisi skiriame po truputį nei vieną kartą per savaitę 2 valandas. Labai svarbu užsibrėžti tikslą.
Kiekvienam norinčiam mokytis užsienio kalbos reikėtų žinoti, ką su kalba nori daryti: klausyti, kalbėti, skaityti, rašyti. Svarbu išsiaiškinti ir suprasti, iš ko susideda kalba – iš žodžių ir gramatikos.
Jei žmonės klausia apie tai, kiek žodžių reikia mokėti, kad išmoktum kalbą, tai išties ne žodžių gausoje yra esmė. Lektorius tvirtino, kad maždaug 300 žodžių yra dažniausiai vartojami. Tad tikrai nereikia paėmus žodyno jų mokytis iš eilės. Kiekvienas žmogus turi savo leksiką. Viskas priklauso nuo mūsų, kokioje srityje dirbame, su kuo bendraujame.
Nuo ko pradėti mokytis? Reikia apgalvoti, susidėlioti visus pliusus ir minusus.
Lektorius S. M. Lanza kiekvieną ragino išbandyti skirtingus kalbų mokymosi būdus ir pasirinkti sau tinkamiausią. Kalbų mokymasis – tai smegenų mankšta. Skatiname tai daryti, kviečiame į Jonavos viešosios bibliotekos Informacijos skaityklą, kur yra kompiuteris, skirtas užsienio kalbų mokymuisi, taip pat – reikiamos literatūros ir kompaktinių diskų. Be to lektoriaus S. M. Lanzos patarimu, galime supažindinti ir su Dante Alighieri draugijos Kauno komiteto interneto puslapyje esančia medžiaga bei filmukais, kaip mokytis italų kalbos.
Laukiame Jūsų.

Rimantė Tarasevičienė
Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka

 


Parašykite komentarą