„Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“

„Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“

2017 metų kovo mėnesį Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padaliniuose: Domeikavos, Ežerėlio, Lapių, Zapyškio, Ringaudų ir Piliuonos bibliotekose startavo 2017 metais laimėtas Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotas projektas – „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“, kuris tęsis iki šių metų gruodžio mėnesio. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti ir tobulinti moksleivių technologines, iniciatyvumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo kompetencijas, plėtojant teikiamas ir kuriant naujas inovatyvias edukacines paslaugas bibliotekose.
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padaliniuose vyks „Lego robotikos“, „Minecraft“ ir „Actionbound“ neformalaus ugdymo edukaciniai užsiėmimai moksleiviams.
Didžiulio moksleivių susidomėjimo sulaukę viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padaliniuose vykstantys „Lego robotikos“ užsiėmimai, prasidėję 2015 metais su Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos inicijuotu projektu „Bibliotekos pažangai 2“ ir Lietuvos Kultūros ministerijos dalinai finansuotu projektu „Moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymas Kauno rajono bibliotekose ir mokyklose panaudojant informacines technologijas“ sėkmingai tęsiami ir plėtojami bibliotekose jau antrus metus. Projekto „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“ dėka „Lego robotikos“ užsiėmimuose dalyvaujantys moksleiviai turės galimybę išbandyti kitos rūšies robotukus ir patobulinti turimus programavimo įgūdžius bei išmokti naujos programavimo kalbos. Ypač moksleivius džiaugina galimybė dalyvauti organizuojamose regioninėse ir tarpbibliotekinėse robotų varžybose. Taigi, galime drąsiai teigti, kad „Lego robotikos“ užsiėmimai Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose tapo vienu mėgstamiausių vaikų ir jaunimo laisvalaikio užsiėmimu.
Mokslininkų teigimu žaidybinimu paremtas mokymasis šiuo metu yra vienas populiariausių mokymo metodų. Įgyvendinami projektą „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“ viešojoje bibliotekoje ir jos 6 padaliniuose moksleivius kviečiame į naujus edukacinius užsiėmimus, susijusius su pažintiniais ir kūrybiniais žaidimais – „Minecraft“ ir „Actionbound“. „Actionbound“ – tai edukacinis pažintinis lobių ieškojimo žaidimas, kurio pagrindinis tikslas  – naudojantis išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais keliauti realiame pasaulyje po tam tikras vietoves ir atrasti jose paslėptus lobius. Lobių paieškos sudėtingos: dalyviai turi sekti nuorodas, atsakyti į painius klausimus ir pasiekę ieškomus objektus atlikti įvairias kūrybines užduotis. Šiuo edukaciniu žaidimu moksleivius skatiname interaktyviu būdu pažinti savo kraštą, jo istoriją ir pakeliauti po žymias Garliavos vietoves. Tiesa, sumanūs ir itin išradingi moksleiviai turi galimybę ne tik išbandyti kitų parengtus interaktyvius pažintinius turus, bet ir patys sukurti savo maršrutus.
Antrasis edukacinis žaidimas „Minecraft“ – tai atviro žanro trimatis kompiuterinis žaidimas, kuris nepasižymi šiandienos žaidimams įprasta grafika ar efektais, o yra koncentruotas į pačią idėją. Žaidimo dalyviai gali statyti įvairias konstrukcijas trimatėje žaidimo erdvėje, kurti virtualius pasaulius, dalyvauti įvairiuose turnyruose ir tarpusavyje varžytis dėl geriausiojo žaidėjo titulo. Atkuriant miestus, istorinius pastatus, nagrinėjant kraštotyros objektus ar kuriant ateities aplinkos vizijas ne tik skatinamas vaikų kūrybiškumas, bet ir ugdomos jų pažinimo ir pilietiškumo kompetencijos. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padaliniuose vykstantys edukaciniai užsiėmimai yra nemokami, tad maloniai kviečiame vaikus ir jaunimą, norinčius išmokti programuoti ir konstruoti robotus bei įgyti ar patobulinti darbo su naujomis informacinėmis techologijomis įgūdžius, dalyvauti  mūsų bibliotekose vykstančiuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Vyr. bibliotekininkė Regina Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka

 


Parašykite komentarą