Startavo projektas „Knygos menas bibliotekoje“

Startavo projektas „Knygos menas bibliotekoje“

2017 m. balandžio mėn. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje startavo edukacijų vaikams projektas „Knygos menas bibliotekoje“. Pirmoji projekto edukacija buvo skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti, ją vedė dailininkė Sigutė Chlebinskaitė.
Edukacijoje „Mechaninės knygos ir judančios iliustracijos“ dalyvavo Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės mokiniai, lydimi mokytojos Sandros Greičiuvienės bei Ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėjos Irena Vaitkienė.
Edukacijos dalyviai pamatė šviečiančią knygą, svenovinę vaškinę lentelę ir joje bandė rašyti stiliumi, pamatė ir pavartė judančių knygelių bei knygelių su mechaninėmis iliustracijomis.
Galiausiai patys kūrė savo judančią iliustraciją bei ją pristatė savo draugams. Parodą galite pamatyti bibliotekos Vaikų centre. Ji bus eksponuojama iki šių mokslo metų pabaigos.
Edukaciją vedė žymi knygų dailininkė, grafikė, iliustratuotoja, daugelio knygos menui skirtų renginių sumanytoja ir organizatorė Sigutė Chlebinskaitė. Jai talkino fotografė Renata Česnavičienė ir jaunoji asistentė Unė.
Projektas „Knygos menas bibliotekoje“ vyks iki šių metų gruodžio mėn. ir pakvies vaikus į įvairias edukacijas: mirioramų – ritininių knygų dirbtuves; edukaciją „Skaitantys pirštai“, kurioje vaikai galės susikurti savo knygeles Brailio raštu; net į penkias ekologines dirbtuves visame Kauno rajone, dirbtuvėse vaikai galės pasigaminti ekožvakių; į tapybos ant vandens edukacijas devyniuose Kauno rajono miesteliuose; į tapybos ant akmenėlių edukacijas su Kauno apskrities viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkėmis; į aštuonias Olego Karavajevo dailės studijos edukacijas vaikams Garliavoje.
Kviečiame dalyvauti. Edukacijos nemokamos.
Projektas „Knygos menas bibliotekoje“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Neringa Pakalnytė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka

 

 

 

 


Parašykite komentarą