Į Jonavą atslenka jaunųjų rašytojų festivalis „Literatūrinės slinktys“

Į Jonavą atslenka jaunųjų rašytojų festivalis „Literatūrinės slinktys“

Jau septintus metus vykstantis vienas didžiausių jaunųjų rašytojų festivalis „Literatūrinės slinktys“, kitaip nei praėjusiais metais, svečiuosis ne tik dviejuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir Jonavos rajone. Balandžio 20 d. 17 val. Jonavos raj. savivaldybės viešojoje bibliotekoje „Literatūrinės slinktys“ pakvies susipažinti su festivalio dalyviais ir Jonavos krašto jaunaisiais kūrėjais.
„Šiais metais festivalis dar labiau išsiplėtė geografiškai. Patirti šiuolaikinės jaunųjų rašytojų kūrybos virpesius galės penkių Lietuvos miestų ir miestelių kultūros mylėtojai, o kartu su šalyje jau žinomais vardais savo kūrybą festivalio metu pristatys ir vietos kūrėjai“, – sakė festivalį organizuojančios viešosios įstaigos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas.
Jaunieji kūrėjai – poetai Simonas Bulotas, Aistis Žekevičius, Mantas Balakauskas, Birutė Grašytė –bendruomenei pristatys ką tik iš spaustuvės atkeliavusį festivalio rinkinį, sudarytą iš penkių jaunųjų autorių knygų.
17 val. „Literatūrinių slinkčių“ komanda su skaitytojais susitiks Jonavos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Čia su savo kūryba lankytojus supažindins ne tik autoriai iš Vilniaus bei Kauno, bet ir jaunieji Jonavos krašto kūrėjai.
Pirmuosius penkerius festivalio metus buvo leidžiamas jaunųjų kūrėjų almanachas, kuriame savo kūrinius publikavo Aivaras Veiknys, Mindaugas Nastaravičius, Vytautas Stankus, Aušra Kaziliūnaitė, Jurga Tumasonytė, Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika, Ieva Gudmonaitė, Ramunė Brunzaitė, Žygimantas Kudirka, Mykolas Sauka, Vainius Bakas, Dovydas Grajauskas, Gabrielė Labanauskaitė ir kiti. Nuo praėjusių metų festivalio organizatoriai leidžia penkių autorių knygų rinkinį. Šiemet skaitytojams pristatoma prozininkės Monikos Baltrušaitytės bei poetų Simono Bernoto, Mariaus Povilo Elijaus Martynenko, Aisčio Žekevičiaus ir Simono Buloto kūryba.
Viena seniausių festivalio tradicijų – LRT radijo tiesioginė transliacija, kurioje „Literatūrinių Slinkčių“ autoriai skaito savo kūrybą bei dalinasi savo kultūrinėmis patirtimis. „Jaunoji literatūra iki vidurnakčio” bus tiesiogiai transliuojama balandžio 21 d., penktadienį, nuo 21 val. iki 00 val., kurią ves Rimantas Kmita, Mantas Balakauskas, Ernestas Noreika, Birutė Grašytė.
Trumpai apie jaunuosius knygų rinkinio autorius:
AISTIS ŽEKEVIČIUS gimė 1990 m. Kaune. Baigė kultūros istorijos studijas Vilniaus universitete, vėliau studijavo socialinės ir politinės kritikos magistrantūroje VDU. Dalyvavo Vilniuje vykusiame tarptautiniame literatūros seminare „Summer Literary Seminars“ (2014), teko užsivilkti ir LEU „Literatūrinio pavasario“ poeto paltą (2016). Kaip pasakoja pats Aistis, laisvalaikiu jis verčia poeziją iš anglų kalbos ir stebisi.
SIMONAS BULOTAS gimė 1988 m. „Mokiausi Mato Šalčiaus vidurinėje. Mokyklą baigiau. Po to studijavau telekomunikacijas ir elektroniką. Mokslus garbingai baigiau be diplomo ketvirtame kurse. Tada – 4 m. ceche. Visai tai vyko Kaune. Eilėraščius neplanuotai pradėjau rašyti prieš kelis metus“, – save pristato Simonas.

Festivalį finansuoja – Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija

Jaunųjų rašytojų festivalį „Literatūrinės slinktys“ organizuoja asociacija „Slinktys“, įkurta 2015 m. Pagrindinė asociacijos veikla – literatūrinių renginių, koncertų organizavimas, susitikimai su rašytojais ir muzikantais, knygų bei muzikos albumų leidyba.

Daugiau informacijos:
Juozas Žitkauskas
VšĮ „Slinktys“ vadovas
Mob. tel.: +37067012473
el. p.: [email protected]


Parašykite komentarą