Marijampolės Viešosios bibliotekos lėlių teatro kelionės

Marijampolės Viešosios bibliotekos lėlių teatro kelionės

Reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje – Vilniaus knygų mugė. Tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų vieta. Šių metų Vilniaus knygų mugės tema – „Lietuviški ženklai pasaulyje“. Jau antrą kartą Vilniaus knygų mugėje dalyvauja Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos lėlių teatras „Trivainėlis“. Vasario 23 d. bibliotekos darbuotojai suvaidino spektaklį „Kas miške gudriausias?“.
Lėlių teatre „Trivainėlis“ vaidina Vaikų edukacijos ir laisvalaikio centro darbuotojos – Raminta Liubelionienė, Gerda Matusevičienė, Aušra Kriaučiūnaitė, Ligita Valiukienė, Informacijos skyriaus darbuotojos – Loreta Skinkienė, Jūratė Pajaujienė ir kultūrinės veiklos organizatorė Daiva Bepirštienė. Spektaklio režisierė ir dailininkė Birutė Labutytė džiaugiasi dirbdama su bibliotekos darbuotojais, kurie, anaiptol, nėra profesionalūs aktoriai: „O ką reiškia profesnionalumas? Ar tai baigti mokslai? Visi aktoriai profesionalūs, kai veikla užsiima iš širdies. Bibliotekos kolektyvas – tai tie žmonės, kurie rimtai, atsakingai ir geranoriškai dalyvauja šio teatro veikloje“.
Ši pasaka apie bailoką kiškį ir piktą, visus gąsdinantį lokį, yra linksma, gyva ir pamokanti kur kas daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kaip sako Birutė Labutytė: „Pagrindinis herojus kiškis – yra mūsų visų atspindys, parodantis, kaip svarbu nepasiduoti. Jei tu stengiesi – visada atsiras išeitis“. Tokia – šio spektaklio misija, o tai lėlių teatras perteikia vaikams geriausiai kaip moka – spalvomis, muzika, vaidyba…
Spektaklis knygų mugėje sulaukė didelio žiūrovų – tiek mažų, tiek didelių susidomejimo. Kolegos iš Elektrėnų, Tauragės, Lazdijų, Kalvarijos pakvietė lėlių teatrą į svečius.
„Trivainėlis“ mažuosius teatro gerbėjus pasirengęs aplankyti kaimo bibliotekose, mokyklose, vaikų darželiuose, kultūros įstaigose. Apie pasirodymus informuosime Viešosios bibliotekos tinklalapyje 
Daugiau informacijos tel. 8 611 10093.

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos informacija


Parašykite komentarą