Valstybės atkūrimo dieną Šakiuose įteikti „Aitvaro“ apdovanojimai

Valstybės atkūrimo dieną Šakiuose įteikti „Aitvaro“ apdovanojimai

2017 m. Vasario 16-oji Šakiuose paminėta ypatingai. Kultūros centre „Jaunystė“ vyko šventinis Valstybės atkūrimo dienos paminėjimas, kurio metu rajono šviesuoliams buvo įteiktos žalvarinės „Aitvaro“ statulėlės, simbolizuojančios paukščio skrydį. Šie rajono savivaldybės apdovanojimai jau tapę savotiška tradicija, nes kasmet yra įteikiami labiausiai nusipelniusiems kraštiečiams rajono ir valstybės kultūros srityje.
Šiais metais vieną iš „Aitvaro“ nominacijų pelnė Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka už veiklos įvairiapusiškumą ir inovatyvumą. Apdovanojimą atsiimti iš Šakių rajono savivaldybės vicemero Edgaro Pilypaičio rankų pakviesta viešosios bibliotekos direktorė Regina Ūsienė. Įstaigos vadovė nuoširdžiai džiaugėsi gautu apdovanojimu ir pabrėžė, kad šios nominacijos nusipelnė visas bibliotekos kolektyvas. Direktorė taip pat paminėjo, kad šiandien biblioteka geba aprėpti vis daugiau funkcijų. Įstaiga tapo bendruomenės susibūrimo vieta: literatūriniai ir edukaciniai renginiai, Respublikiniai Poezijos pavasariai, Šakių kalendoriaus sutiktuvės, meno parodos, susitikimai su įvairiais žmonėmis suburia šakiečius.
Lankytojams siūlomos šiuolaikiškos paslaugos, skirtos savišvietai, mokymuisi, turiningam poilsiui. Interneto skaitykloje galima išmokti dirbti kompiuteriu ir sutvarkyti daug kasdienių reikalų. Bevielis internetas suteikia galimybę bibliotekos skaitykloje naudotis nuosavu nešiojamu kompiuteriu ir gauti visą reikalingą informaciją. Na, o regėjimo negalią turintiems asmenims įdiegta speciali kompiuterinė programa.
Vykdant projektą „Šiuolaikinės technologijos – bendruomenės sveikatai“ bibliotekoje įsteigta saviugdos studija, kurioje naudojantis kompiuteriu galima tobulinti asmeninius gebėjimus, lavinti pažintines funkcijas, išmokti kontroliuoti emocinę būseną. Studijos lankytojams taip pat siūloma pasinaudoti masažiniais (relaksaciniais) krėslais. Bibliotekoje buvo organizuojamos ir kūrybinės stovyklos: minint literatūros klasiko Vytauto Tamulaičio šimtmetį sukurtas literatūrinių personažų skulptūrų parkas „Vabalų kalnelis“; Kristijono Donelaičio 300-ajai sukakčiai bibliotekos teritorijoje pastatytas vardinis suolelis.


Parašykite komentarą