Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ idėjos tąsa Šakiuose

Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ idėjos tąsa Šakiuose

2017 m. vasario 13 d. Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje vyko leidybinio projekto „Vaikų bibliotekėlė“ renginys. Jame dalyvavo Šakių miesto ir rajono mokyklų, bibliotekų, darželių bei kitų ugdymo įstaigų darbuotojai, tiesiogiai besirūpinantys vaikų skaitymu.
Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ įkurtas 2013 m. muzikanto, prodiuserio, aktoriaus Andriaus Mamontovo ir politiko, kultūros mecenato, Lietuvos Respublikos Seimo nario Ramūno Karbauskio iniciatyva. Su fondu bendradarbiauja Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius (pirmininkas Kęstutis Urba), Lietuvos rašytojų sąjunga (pirmininkas Antanas A. Jonynas). Kiekvienais metais skelbiamas Nacionalinis vaikų literatūros konkursas skatina rašytojus bei dailininkus kurti būtent vaikams. Fondo misija – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas ir darželius geriausiomis lietuvių autorių knygomis vaikams.
Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Regina Ūsienė ir priminė svečiams apie glaudų ir nepakeičiamą ryšį su popierinėmis knygomis, jų išliekamąją vertę. Labdaros ir paramos fondo direktorė Živilė Mediekšienė džiaugėsi fondo tobulėjimu ir sėkme, dideliu nežinomų rašytojų susidomėjimu, gaunamų rankraščių kiekiu bei leidžiamų knygų pripažinimu (patenka tarp skaitomiausių metų knygų ir būna nominuotos „Metų knygos rinkimuose). Taip pat fondo atstovė prasitarė, kad leidybos procese pluša septynių narių komanda, kurių dėka knygos tampa vis patrauklesnės vaikams.
Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius trumpai susirinkusiems priminė apie knygelių reikšmę, suteiktas galimybes vaikams ir taip pat džiaugėsi fondo vykdoma veikla. Pastarasis netgi pasidalino puikiai renginio naudą ir svarbą pabrėžiančia fraze: „Gyvenimas be knygų – kūnas be sielos“.
Įteikus dovanas švietimo įstaigų atstovams, pastarieji panoro pasidalinti savo mintimis. Viena iš renginio viešnių kalbėjo apie nepakeičiamą tėvų indėlį vaikams, skaitomas pasakas ir reikalingą nuoširdų vaiko ir tėvų kontaktą. Be jokios abejonės visi susirinkusieji įvertino fondo veiklą ir džiaugėsi gautomis dovanomis.

Eglė Rudzevičiūtė
Šakių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos–metodikos skyriaus bibliografė


Parašykite komentarą