Vilniaus universiteto bibliotekos diena Šakiuose

Vilniaus universiteto bibliotekos diena Šakiuose

2015 m. VU biblioteka šventė savo 445 metų sukaktį. Šia proga 2016 metai buvo paskelbti bibliotekų metais. Garbingo jubiliejaus proga įgyvendinamas projektas, orientuotas į senojo paveldo sklaidą ir bendruomeniškumą Lietuvos regionuose. Projekto metu yra pristatoma būtent ta bibliotekoje saugomo kultūros paveldo (rankraščiai, knygos, kartografija, grafika, senoji fotografija) dalis, kuri geriausiai atspindi Lietuvos ir konkretaus regiono istoriją.
2016 m. lapkričio 9 d. Šakių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas projektas „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė Šakių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Edgaras Pilypaitis. Po savivaldybės atstovo sveikinimo VUB generalinė direktorė Irena Krivienė padėkojo susirinkusiems ir trumpai pristatė pačia biblioteką, plėtros principus, informacijos paieškos filosofiją, sukauptą kultūrinį paveldą (apie 5,3 mln. dokumentų). Pristačius biblioteką žodis buvo perleistas kraštotyrininkui,  žurnalistui bei rašytojui Vincui Kriščiūnui. Pastarasis glaustai papasakojo apie Suvalkijos–Sūduvos krašto istoriją ir pristatė paties išleistą albumą „Kiduliai laiko kryžkelėse“ (2016).
Kiek vėliau VUB Rankraščių skyriaus bibliotekininkė Veronika Girininkaitė svečius supažindino su paroda „Šakių krašto istorija Vilniaus universiteto dokumentuose“, kurią parengė kartu su kolege Virginija Galvanauskaite. Renginio metu buvo pristatyti rankraščiai – istorijos ir kultūros vertybės. Paroda susidėjo iš keturių pagrindinių temų: senieji laikai (XVIII a.), rašto žmonės (P. Vaičaitis, V. Kudirka), švietėjai (P. Sederevičius, A. Tatarė) ir kalbotyra (J. Jablonskis). Parodoje buvo eksponuojamas rankraštinis geografinis Naujininkų valsčiaus Veliuonos seniūnijos planas 1753 m., senuosiuos laikus ir žymius krašto žmones primenančios fotografijos bei rankraščiai.
Po parodos pristatymo Šakių viešosios bibliotekos direktorė Regina Ūsienė dėkojo VUB direktorei Irenai Krivienei ir padovanojo kelis „Novužės krašto vaikų“ leidinio tomus. Vilniaus universiteto bibliotekos generalinė direktorė taip pat atsidėkojo už bendradarbiavimą ir įteikė Nepriklausomybės akto signatarų nuotrauką.

img_2478-800x533 img_2415-800x533 img_2390-800x533 img_2389-800x533

Eglė Rudzevičiūtė
Šakių rajono savivaldybės viešoji biblioteka


Parašykite komentarą