Inovacijų dieną viešojoje bibliotekoje neįtikėtina dovana bibliotekos lankytojams – skrydis virtualios realybės parasparniu FLY VR

Inovacijų dieną viešojoje bibliotekoje neįtikėtina dovana bibliotekos lankytojams – skrydis virtualios realybės parasparniu FLY VR

Šiandien vaikai ir paaugliai neįsivaizduoja savo gyvenimo be šiuolaikinių technologijų, tad ir šį kartą Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuo ankstyvo ryto šurmuliavo gausus būrys jaunesnių ir vyresnių klasių moksleivių, nekantraujančių išbandyti Lietuvoje naują pramogą – skrydį virtualios realybės parasparniu – Fly VR.
Pirmą kartą viešojoje bibliotekoje organizuota Inovacijų diena skirta supažindinti bibliotekos lankytojus su biblioteka ir joje teikiamomis inovatyviomis paslaugomis. Renginyje dalyvavę Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos 8 klasės moksleiviai ir juos lydinti mokytoja Jūratė Radzevičienė patikino, kad biblioteka išskirtinė ne tik joje esančių knygų gausa ir įvairove, bet ir teikiamų inovatyvių paslaugų, įvairių edukacijų ir renginių pasiūla. Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyriaus 1 klasės moksleiviai bibliotekoje lankėsi pirmą kartą. Ekskursijos po biblioteką metu ypač didelį įspūdį mažiesiems lankytojams paliko knygų išdavimo savitarnos įrenginys bei poilsio zona, kurioje galima ne tik žaisti stalo žaidimus, bet ir naudojantis muzikiniais grotuvais klausytis mėgstamos muzikos. Neatsilikdami nuo naujausių technologijų bibliotekoje moksleiviai skaito ne tik tradicines popierines knygas, bet vis labiau jaunimo tarpe populiarėjančias elektronines knygas. Abejingų nepaliko ir Lego robotai, kuriuos dalyvaudami bibliotekoje vykstančiuose neformalaus ugdymo užsiėmimuose moksleiviai mokosi konstruoti ir programuoti. Pasitelkiant vienas iš populiariausių ir pažangiausių šiuolaikiškų technologijų: planšetinius kompiuterius, žaidimų konsolę Xbox One su priedu Kinect, bibliotekoje organizuojamos interaktyvių žaidimų popietės.
Po ekskursijos po biblioteką, renginio dalyviai turėjo unikalią galimybę pasinerti į virtualią realybę ir išbandyti skrydį virtualios realybės parasparniu  – Fly VR. Parasparnio kūrėjas – elektronikos inžinierius, programuotojas Gediminas Sinkevičius, turintis ilgametę parasparnio valdytojo patirtį, dalinosi savo žiniomis apie aviaciją, parasparnio kūrimą bei atskleidė jo valdymo niuansus: kaip reikia valdyti parasparnį, norint kuo tiksliau nusileisti ar per trumpesnį laiką nuskristi kuo didesnį atstumą. G. Sinkevičiaus teigimu, skraidydami šiuo sukurtu virtualios realybės parasparniu jūs ne tik išmoksite valdyti parasparnį, bet ir patirsite skrydžio jausmą! Kupini įspūdžių, adrenalino ir trykštantys energija renginio dalyviai patikino, kad bibliotekoje sukurtos inovatyvios paslaugos sudaro sąlygas ne tik palankiam ir aktyviam mokymuisi bei pažinimui, bet ir turiningam laisvalaikiui praleidimui. Tiek vyresnių klasių moksleiviai, tiek ir pirmą kartą bibliotekoje viešėję mažieji skaitytojai teigia, kad biblioteka jiems paliko stiprų įspūdį savo modernumu ir inovatyvumu, todėl čia visuomet norisi sugrįžti!

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Autorė: R. Vasauskaitė

   img_0593-2-kopija-800x600  img_0665-2-800x600  img_0674-2-kopija-800x600  img_0719-2-800x600

Parašykite komentarą