Europos dienos proga kauniečiai kviečiami tęsti drabužių istorijas

Europos dienos proga kauniečiai kviečiami tęsti drabužių istorijas

Jau rytoj, gegužės 7-ąją, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kartu su „TEXTALE“ komanda kviečia minėti Europos dieną, susitinkant drabužių mainytuvėse ir paskaitoje apie tvarią madą. Renginys vyks bibliotekoje, Laisvės al. 57, 11–14 val.

Renginio dalyviai kviečiami mainytis rūbais ir aksesuarais, o taip pat – pasikalbėti apie tvarią madą, atsakingus pasirinkimus spintos atnaujinimui, lavinti praktinius garderobo formavimo įgūdžius, konsultuotis su stiliaus profesionalais ir eksperimentuoti su deriniais, kad kuo daugiau spintose primirštų puošmenų grįžtų vartojimui.

Anot socialinio verslo „TEXTALE“ įkūrėjos, žiedinės tekstilės ekonomikos ekspertės Viktorijos Nausėdės, pastaruosius dešimtmečius stebimas ypač spartus aprangos ir tekstilės gamybos apimčių augimas, kuris toliau didina spaudimą planetai: švaistomi resursai, teršiama aplinka, lydi socialinio žmonių išnaudojimo šleifas. Europiečių spintos perpildytos: didžioji dalis daiktų tampa nebereikalingi vos po keleto kartų dėvėjimo. Europos aplinkos agentūros duomenimis, vien Europos Sąjungoje kasmet išmetama 5,8 mln. tonų drabužių ir tekstilės, kas sudaro 11 kg vienam gyventojui. Ir tik 1% pasaulyje surinktos tekstilės perdirbamas į pluoštą, tuo tarpu didžioji dalis vis dar deginama arba šalinama. Todėl naujai patvirtintoje „ES tvarios ir žiedinės tekstilės ekonomikos strategijoje“ ypatingas dėmesys skiriamas žiedinių sistemų vystymui, skatinant tvarią gamybą, daiktų ilgalaikį ir pakartotinį naudojimą, populiarinant dalinimosi, nuomos, taisymo ir atnaujinimo paslaugų veiklas.

Renginio metu savo žiniomis ir patirtimi dalinsis žinoma teatro ir kino kostiumų dailininkė Greta Subatavičiūtė. Pasak jos, paslaptis slypi paprastume. „Kartais transformacijai pakanka vos keleto detalių. O asmenybės įvaizdžio formavimas gali virsti įdomiu žaidimu, kai taisyklės ir iki šiol suformuotos mados konstantos lieka atrama ir atveria erdvę eksperimentams ir netikėtumams.“ Tad renginio dalyviai bus kviečiami drąsiai eksperimentuoti, matuotis, konsultuotis ir padėti prikelti daiktus naujam gyvenimui.

Renginio programa:

11–12 val. Renginio dalyvių registracija, atsineštų daiktų paruošimas mainams.

12–13 val. „TEXTALE“ stiliaus komandos paskaita „Tvari mada: lėčiau, atsakingai, ilgam“.

13–14 val. MAINYTUVĖS su praktinėmis stilistų konsultacijomis, individualia pagalba derinių kūrimui, patarimais pačiais įvairiausiais dominančiais stiliaus klausimais.

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Europos dieną minėti kalbantis apie tvarumą kartu su „TEXTALE“ – žiedinės mados platforma, skatinančia pirkti, parduoti, dovanoti, taisyti, atnaujinti ir perdaryti dėvėtus drabužius, kad kuo daugiau antro šanso vertų daiktų grįžtų į vartojimą, mažinant naujos gamybos poreikius.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, l. e. p. Kultūros vadybos skyriaus vedėja, tel. 8 617 95 294, el. p. monika.straupyte@kaunas.mvb.lt.