Suaugusiųjų švietimo savaitė „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį” Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Suaugusiųjų švietimo savaitė „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį” Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

2018 m. lapkričio 19 – 25 dienomis minime suaugusiųjų mokymosi savaitę. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kasmet dalyvauja Lietuvos Suaugusiųjų Švietimo Asociacijos rengiamose Suaugusiųjų mokymosi savaitėse. Šiais metais suaugusiųjų mokymosi savaitės renginių ciklą, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti, kurios tema – „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį”, Viešojoje bibliotekoje pradėjome kompiuterinio raštingumo mokymais ir knygos bei dailės terapijos edukaciniu užsiėmimu.

Aštuonių valandų trukmės kompiuterinio raštingumo mokymuose aktyviai dalyvavo senjorai, norintys išmokti naudotis kompiuteriu ar patobulinti turimus įgūdžius, dirbant su skirtingomis kompiuterinėmis programomis. Kompiuterinio raštingumo mokymus viešojoje bibliotekoje vedančios vyr. bibliotekininkės R. Vasauskaitės pastebėjimu džiugina tai, kad mokymuose dalyvaujantys vis vyresnio amžiaus klausytojai yra itin žingeidūs ir aktyvūs – domisi naujais įrenginiais, naudodamiesi įvairiomis paieškos sistemomis mokosi atlikti paiešką internete, užduoda daugybę klausimų ir noriai atlieka mokymų metu skiriamas praktines užduotis. Besimokančiųjų tarpe taip pat itin populiarios elektroninės paslaugos: išankstinė registracija pas gydytoją, bilietų rezervacijos bei pastaruoju metu pastebimas itin išaugęs poreikis naudotis socialiniais tinklais.

Meninių – kūrybinių veiklų ir knygos mylėtojus kvietėme dalyvauti skaitymo ir dailės terapijos edukaciniame užsiėmime „Meno priešpiečiai”. Skambant lietuvių poetų eilėms užsiėmimo dalyviai kūrė spalvotas kompozicijas. Nors susitikimo pradžioje senjorai tikino, kad nemoka piešti, kurti taip pat labai sunku ir jaučiasi  net nejaukiai, tačiau edukacijai net neįpusėjus prisipažino, kad šis užsiėmimas jiems ypatingas! Dailininkės G. Duobienės padedami jie ne tik susikūrė nuostabias kompozicijas stikliniuose buteliukuose, bet ir pabuvo su savo ir knygos mintimis, dalinosi jausmais ir apmąstymais. O tam visuomet pritrūksta laiko, o gal net drąsos veikti ir taip reikia kito pritarimo ar paskatinimo!

Suaugusiųjų mokymosi populiarinimui skirtą savaitę šviečiamojo pobūdžio, įgūdžius tobulinančių ir kūrybiškumą ugdančių užsiėmimų nestigo visą savaitę. Lapkričio 22 d. istorijos žinovus ir besidominčius Kauno miesto istorija kvietėme į atnaujinto elektroninio žinyno „Kaunas: datos ir faktai” pristatymą. Susitikimo metu kalbėjo el. žinyno sumanytoja ir kūrėja Kauno apskrities viešosios bibliotekos Informacinių paslaugų sk. vyr. bibliografė Dalia Giniuvienė bei projekto vadovas, istorikas, vyresn. bibliografas Mindaugas Balkus. Projekto sumanytojai renginio dalyviams: A. Mitkaus pagrindinės mokyklos, Jonučių gimnazijos moksleiviams ir Garliavos bendruomenės nariams pristatė atnaujinto el. žinyno naujienas – rubrikas „Teminiai maršrutai”, „Įdomybės” ir „Testai”. Taip pat apžvelgė per pastarąjį šimtmetį pasikeitusias įvairias Kauno vietoves. Po pristatymo pranešėjai pakvietė renginio dalyvius pasitikrinti savo žinias apie Kauną ir atlikti edukacines užduotis, už kurių teisingą įvykdymą dalyvių laukė dovanos. Renginio dalyvių teigimu elektroninis žinynas naudingas ir įdomus ne tik moksleiviams ar studentams, norintiems surasti patikimą informaciją rengiamiems darbams ar projektams, tačiau ir gidams, ruošiantiems ekskursijas ar užsieniečiams, besidomintiems būsimos Europos kultūros sostinės lankytinomis vietomis.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padalinių bibliotekos visą savaitę Kauno rajono bendruomenę kvietė mokymosi žavesio ieškoti įvairiuose renginiuose, kurių buvo daugiau nei 20. Suaugusiųjų mokymosi savaitės pagrindinė idėja – skleisti žinią, kad mokytis niekada nevėlu, o vis didesnė atsirandančių naujų mokymosi galimybių pasiūla užtikrina lygias galimybes mokytis tiek vaikams, tiek suaugusiems ir senjorams, tereikia tik jomis pasinaudoti!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė  R. Vasauskaitė