JONAVOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE – UKRAINIEČIŲ RAŠYTOJOS RENGINIAI

JONAVOS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE – UKRAINIEČIŲ RAŠYTOJOS RENGINIAI

Liepos 22 dieną, ketvirtadienį, Jonavos viešojoje bibliotekoje vyko ukrainiečių rašytojos ir žurnalistės Janos Vovk kūrybos vakaras.

Jana Vovk, į Jonavą atvykusi iš gimtojo Charkovo, miestiečiams ir ukrainiečių bendruomenei pristatė dvi knygas: „Там, де немає дзеркал“ ir „Ти можеш бути“. Pastarąją su autografu padovanojo Jonavos viešajai bibliotekai. Knyga sudaryta iš lyrinių, filosofinių ir ironiškų istorijų ciklų.

Rašytoja dalijosi kūrybinio kelio akimirkomis iš savo gyvenimo Charkove: pasakojo, kaip sekėsi rašyti ir publikuoti knygas, taip pat skaitė savo kūrinių.

Vakaro pabaigoje Jana Vovk pristatė tolesnius planus: Jonavoje planuoja surengti keletą renginių. Dalis bus skiriama jaunimui, mokyklinio amžiaus vaikams, tarkim, literatūrinio kūrybiškumo pamoka vyresniųjų klasių moksleiviams „Pabandyk tapti rašytoju“. Susitikimo su moksleiviais metu bus kalbama apie rašytojo profesiją ir žodžio galią, kritinį mąstymą ir apie tai, kaip atskirti melagingą nuo tikros informacijos.

Projekto, apimančio visus renginius, tikslas yra „stiprinti ir palaikyti Lietuvos ir Ukrainos žmonių draugystę, siekį kartu kurti mūsų šalių vertą europietišką ateitį ir atsispirti Rusijos agresijai; <…> ugdyti jaunimo ir suaugusiųjų skaitytojų domėjimąsi literatūra, liaudies tradicijomis, Lietuvos ir Ukrainos kultūros paveldu“, – kalbėjo rašytoja.

Daugiau informacijos apie būsimus renginius jau netrukus. Kviečiame nepraleisti naujienų ir sekti Jonavos viešosios bibliotekos veiklą socialiniuose tinkluose ir jonbiblioteka.lt.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

Jonavos viešosios bibliotekos informacija