Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginius

Kasmet balandžio 23–29 d. vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetė, 21-oji, savaitė prisistato šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“ ir atliepia į laikmečio aktualijas, kai jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės ir dirbame, o virtualūs renginiai tapo kasdienybe. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka pristato specialiai kauniečiams skirtą savaitės programą, kurioje laukia bibliotekos 96-ojo gimtadienio staigmenos, ekskursijos, virtualūs renginiai ir susitikimai.

Bibliotekų savaitė Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje prasidės intriga. Laisvės alėjos 57-uoju numeriu pažymėtame name, kuriame įsikūrusi centrinė biblioteka, tarpukariu veikė brolių Jono ir Juozo Vailokaičių Ūkio bankas. Iki šių dienų bibliotekoje išlikę ir du senojo banko seifai. Nuo pat 1960 m., kai į šį pastatą įsikėlė biblioteka, vieno iš seifų keletas skyrelių nebuvo atidaryti. Bibliotekų savaitės atidarymo proga, balandžio 23 d., seifų meistras juos atidarys. Galimų radinių nuotraukomis biblioteka pasidalins savo socialiniuose tinkluose. Taip pat visą dieną bibliotekos lankytojų lauks „Kaunas 2022“ kurti garsovaizdžiai „Bibliotekos istorijos“, kurie kvies trumpam stabtelėti, atsipalaiduoti ir pasinerti į bibliotekos bei jos pastato istorijos vaizdus, lydimus muzikos.

Balandžio 24 d., šeštadienį, Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka minės savo 96-ąjį gimtadienį. Šia proga lankytojų Laisvės alėjos bibliotekoje lauks dovanėlės ir pasakojimai apie bibliotekos bei jos pastato istoriją. Balandžio 24-oji – taip pat ir Šuns diena, tad kauniečiai raginami į biblioteką užsukti su keturkojais. Norintys išgirsti gyvą pasakojimą apie bibliotekos istoriją, kviečiami užsiregistruoti į ekskursiją 5 žmonėms arba vienai šeimai / namų ūkiui. Ekskursijos vyks 10, 12, 13, 14, 15 val. Registracija vyksta el. paštu [email protected], nurodant pageidaujamą valandą.

Nuo balandžio 26 iki 29 d. bibliotekos Facebook puslapyje vyks susitikimai su rašytojais ir knygų pristatymai. Skaitytojai kviečiami į virtualius Beno Lyrio knygos „MANO LAIKAS – TU: mintys, leidžiančios kiekvienam pasijusti geresniu žmogumi“, Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Akmenėlis“, Daivos Nevardauskienės knygos „Aukštosios Panemunės istorija“ pristatymus, nuotolinį susitikimą su knygų „Nėra vietos dviem“ ir „Rozmarinas“ autoriumi Kristijonu Kaikariu.

Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos padaliniuose taip pat veiks parodos, vyks akcijos, nuotolinės edukacijos moksleiviams. Su visa Bibliotekų savaitės Kauno miesto bibliotekoje programa susipažinti galite čia: https://www.kaunas.mvb.lt/nacionaline-lietuvos-biblioteku-savaite-nauja-realybe-naujos-formos-renginiu-programa.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Rėmėjas – UAB „Asseco“. Patronažą suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, kultūrinės veiklos vadybininkė, tel. 8 617 95 294, el. p. [email protected].