Bibliotekoje bus pristatyta knyga apie šių dienų rykšte vadinamą alergiją

Bibliotekoje bus pristatyta knyga apie šių dienų rykšte vadinamą alergiją

Vasario 13 d. 18.15 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje, A. Mapu g. 18, vyks Vaivos Lukošienės knygos „Ačiū, ne – aš alergiškas!“ pristatymas. Renginio metu knygos autorė pasidalins naudingais patarimais su visais, kurių neaplenkė šių dienų rykšte vadinama alergija.

Alergiška moteris, alergiško sūnaus mama ir alergiško vyro žmona Vaiva Lukošienė tikrai žino, ką reiškia ir kokius iššūkius sukelia alergija – pernelyg jautri imuninės sistemos reakcija į medžiagas ar veiksnius, kurie laikomi įprastais ir nepavojingais žmogaus sveikatai. Ji daugybę metų bandė su alergija kovoti, su ja susidraugauti. Per tuos metus V. Lukošienė ne tik įkūrė alergiškų žmonių asociaciją „Alergijos klubas“, bet ir sukaupė didžiulį žinių bagažą, kurį galiausiai nusprendė suguldyti knygos „Ačiū, ne – aš alergiškas!“ puslapiuose.

„Alergija sudėtinga įvairiomis prasmėmis. Artimiesiems sunku suprasti, kaip atsakingai jie turi žiūrėti į tokio tipo susirgimus. Daugelis dabar net galvoja, kad tai tik „mados reikalas“. Patys tėvai nuolat kamuojami nemigos, streso, nuovargio. Šeimos santykiams tai rimtas išbandymas“, – pasakoja visuomenės sveikatos ugdymo ir gyvensenos medicinos specialistė V. Lukošienė. Kaip teigia pati knygos autorė, alergologai, kaip ir kitų sričių gydytojai, pacientui gali skirti labai mažai laiko, todėl dažnai pacientui ar jo šeimos nariams tolimesniame gyvenimo su alergija kelyje suteiktos informacijos tiesiog nepakanka.

Knygoje „Ačiū, ne – aš alergiškas!“ V. Lukošienė sudėjo ne tik daugybę naudingų patarimų, bet ir daugiau nei 100 receptų, pagal kuriuos alergiški žmonės galės pasigaminti patiekalų ir jų sudedamųjų dalių iš jiems leistinų produktų.

Daugiau informacijos: Monika Straupytė, kultūrinės veiklos vadybininkė, tel. 8 621 28 134, el. p. [email protected].