Bibliotekoje paminėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną

Bibliotekoje paminėjome Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną

Spalio 1 d. Jonavos viešojoje bibliotekoje visą pusdienį šurmuliavo senjorų klubo „Polėkis“ pomėgių mugė, skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai. Kvietėme senjorus pasidalinti savo pomėgiu su kitais, pristatyti jį, kartu pasidžiaugti pasiektu rezultatu, prasmingai ir nekasdieniškai pabendrauti su bendraminčiais.

O pomėgių tų įvairumas! Ona Misikonienė suruošė savo rankdarbių mini parodą – čia ir nerti skėčiai, skrybėlaitės, šalikai, žaislai, suvenyrai ir kiti rankdarbiai. Rankų darbo sukneles, megztas sau ir dukrai, pristatė kapelos „Lankesa“ dainininkė, renginių vedėja Stefanija Urbonienė, savo kūrybos posmus skaitė Anelija Augūnienė, Albina Jefimenko,  Mykolas Kručas, Bronius Sedleckas, skambėjo „Lankesos“ atliekami muzikiniai kūriniai. Kapelos vadovas ir jos širdis, žmogus „orkestras“ Antanas Kirvelevičius papasakojo apie savo pomėgį groti ir pasiektą rekordą – vienu metu jis gali groti net 11 instrumentų! Bet čia dar ne pabaiga – ruošiasi šį rekordą gerinti! O kiek koncertų surengta, kiek diplomų, apdovanojimų, padėkų pelnyta… Visko net suskaičiuoti neįmanoma. Birutė Degutienė pristatė „Polėkio“ rankdarbių grupės kolektyvinio darbo rezultatą – nertą paveikslą, simbolizuojantį Jonavos viešosios bibliotekos veiklos 80-metį, o  mėgstantys fotografuoti senjorai paruošė sustabdytų akimirkų tradicinį ir elektroninį albumą – kas norėjo sklaidė spausdintas nuotraukas arba žiūrėjo į besikeičiančius vaizdus kompiuterio ekrane. Mėgstančių politines diskusijas ir keliones grupės vadovas Vilius Gaveika papasakojo apie organizuotas ir numatomas keliones – pernai rudenį senjorai aplankė Anykščius, o šiemet vasarą net du kartus vyko į Palangą. Pasirodo – klubo narių tarpe yra ir drožėjų, ir muzikantų, ir bitininkų, ir šachmatų fanų…

Džiugi renginio dalis buvo aktyvių klubo senjorų apdovanojimas. Dėkojame labdaros ir paramos fondui „Močiutės pastogė“, kuris iš projektui „Bendruomeninių santykių stiprinimas“ skirtų lėšų įteikė prizus ir gėles.

Atrodytų kulinarija ir konditerija populiariausia moterų tarpe, bet mūsų senjoras Bronius Sedleckas, sausio mėnesį švęsiantis savo 90-ties metų jubiliejų, iškepė nepaprasto didumo mielinį pyragą – jis

vos sutilpo ant padėklo. Taip pat jis vaišino įdarytais kiaušiniais. Jie neįprasti tuo, kad buvo paruošti kiaušinių lukštuose… Daugybė įdomių patiekalų puošė vaišių stalą. O pabendrauti prie puodelio arbatos visada yra jauku ir miela. Juk susitinkame pasidalinti savo džiaugsmais ir pasiekimais.

Džiugu, kad senjorai neužsidaro savo kertelėse, o kuria, dalinasi, bendrauja, aktyviai lankosi bibliotekoje.

Senjorų klubo „Polėkis“ vadovė Regina Lukoševičienė