Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga VDU istorikės dr. L. Bucevičiūtės įžvalgos ir kilnojamosios parodos apie iškilias Kauno rajono asmenybes pristatymas

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga VDU istorikės dr. L. Bucevičiūtės įžvalgos ir kilnojamosios parodos apie iškilias Kauno rajono asmenybes pristatymas

Gruodžio 14 d. Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka Garliavos bendruomenę: moksleivius, mokytojus ir visus, besidominčius Lietuvos šimtmečio istorija, jau trečią kartą pakvietė į kilnojamosios parodos „Iš praeities į ateitį: šimtas faktų apie Kauno rajono iškilias asmenybes, kūrusias ir išsaugojusias Lietuvos valstybingumą“ pristatymą ir paskaitą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Įgyvendinant Kauno rajono savivaldybės dalinai finansuojamą projektą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusio renginio metu projekto vadovė – vyr. bibliotekininkė Regina Vasauskaitė pristatė kilnojamąją parodą „Iš praeities į ateitį: šimtas faktų apie Kauno rajono iškilias asmenybes, kūrusias ir išsaugojusias Lietuvos valstybingumą“. Šios parodos tikslas – atkreipti dėmesį į Kauno rajono iškilias asmenybes – gamtos, menų, istorijos, literatūros mokslų bei politikos pirmeivius: R. Šliūpą, K. Aglinską, V. Andziulį, B. Buračą, P. Dovydaitį, J. Gabrį – Paršaitį, M. Gustaitį, J. Naujalį, T. Ivanauską ir Juozą Lukšą – Daumantą, kūrusius ir išsaugojusius Lietuvos valstybingumą ateinančioms kartoms. Parodos sumanytojos ir rengėjos vyr. bibliotekininkės R. Vasauskaitės teigimu, kilnojamojoje parodoje iškilios asmenybės pristatomos tokios, kokius juos įsivaizdavo amžininkai ar jie patys, nepagražinti ir neidealizuoti, per mažytę ištraukėlę bei biografijos faktus buvo stengiamasi pagauti kažką esminio, charakteringo šiems asmenims, pateiktą informaciją papildant šių asmenų nuotraukomis ir jų veiklos liudijimais vaizduose. Kiekvieno herojaus indėlis į Lietuvos valstybės kūrimą ir išsaugojimą gali būti vertinamas labai skirtingai ar net prieštaringai, tačiau daugelio herojų veikla pasižymėjo įvairiapusiškumu, skirtingais nuopelnais visuomeninio gyvenimo srityse, kurių dėka šiandien turime valstybę, kuria galime pagrįstai didžiuotis. Parodoje akcentuotos veiklos sritys, kuriose šios išskirtinės asmenybės matė savo gyvenimo esmę ir prasmę, kuriose pasiekė išskirtinių laimėjimų ir pelnė pripažinimą, todėl pagrįstai laikomos šimtmečio asmenybėmis, kūrusiomis ir išsaugojusiomis Lietuvos valstybingumą. Kilnojamojoje parodoje pristatyta 10 iškiliausių Kauno rajono asmenybių, kurios buvo tik maža dalelė mechanizmo, užtikrinančio Lietuvos valstybės pagrindų sukūrimą ir funkcionavimą. Tačiau šios Kauno rajone gyvenusios ir dirbusios Lietuvai asmenybės savo pavyzdžiu įrodė, kaip mažas sraigtelis gali nuveikti didžiulius darbus. Tikimės, kad šių asmenybių gyvenimo ir veiklos pavyzdžiai paskatins tolesnį domėjimąsi įvairiomis valstybės gyvenimo sritimis, kurioms jie skyrė visą savo gyvenimą.

Po kilnojamosios parodos pristatymo renginyje dalyvavusiems Garliavos Jonučių ir Garliavos Juozo Lukšos gimnazijų moksleiviams Vytauto Didžiojo universiteto istorijos mokslų daktarė Laima Bucevičiūtė skaitė pranešimą tema – „Lietuvos sienų istorinė raida valstybės šimtmečio minėjimo kontekste: laimėjimai ir praradimai“. Savo pranešime  dr. L. Bucevičiūtė apžvelgė svarbiausius Lietuvos valstybės tapsmo etapus: laimėjimus ir pralaimėjimus, lėmusius tolimesnę Lietuvos valstybingumo raidą. Renginio pabaigoje projekto vadovė R. Vasauskaitė pakvietė dalyvius apžiūrėti eksponuojamą parodą ir priminė Garliavos mokyklose besimokantiems moksleiviams apie kūrybinių darbų konkurso „Šimtmečio dovana Lietuvai“ pabaigą bei pakvietė visus į projekto baigiamąjį renginį, kuris vyks gruodžio 19 d. 14 val. Viešojoje bibliotekoje adresu Vytauto g. 21, Garliava. Renginio metu apdovanosime kūrybinio darbų konkurso nugalėtojus. Renginys nemokamas, laukiame Jūsų!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr.bibliotekininkėR. Vasauskaitė