Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kaniterapijos užsiėmimas asmenims su negalia

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje kaniterapijos užsiėmimas asmenims su negalia

Bendradarbiaujant su Kauno apskrities viešąja biblioteka rugsėjo 18 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą organizuotas kaniterapijos užsiėmimas asmenims su negalia. Viešojoje bibliotekoje susirinkusiems Garliavos neįgaliųjų draugijos nariams kaniterapijos užsiėmimą vedė Kaniterapijos asociacijos narė, psichologė, kaniterapeutė Joana Grygutis ir kaniterapeutė Veslava Citovič – Rul su labradoro retrivere Kia.
Kaip žinia, kaniterapija taikoma norint įveikti gyvūnų baimę, depresinę nuotaiką, sustiprinti pasitikėjimą savimi, savigarbą, ryžtingumą, geriau suprasti ir tobulinti santykius su kitais, analizuoti ir realizuoti sėkmingesnio elgesio būdus, gauti reikalingą dėmesį ir palaikymą vienatvės ar netekties atvejais bei siekiant stiprinti savo fizines ir emocines galias. „Kaniterapija – alternatyvus ir (ar) pagalbinis gydymo, reabilitacijos būdas, kai norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, naudojamas specialiai paruoštas šuo motyvacijai sustiprinti“ – teigia J. Grygutis.
Po nuostabios įžangos, kurios metu kaniterapeutės pristatė save ir išradingai supažindino su labradoro retrivere Kia, specialistės kalbėjo apie kaniterapijos asociacijos veiklą, palaipsniui Lietuvoje populiarėjančius kaniterapijos taikymo būdus ir kaniterapijos naudą bei poveikį asmens savijautai. Specialistės patikino, kad norint dalyvauti kaniterapijos užsiėmimuose tiek vedliui, tiek ir augintiniui būtinas pasiruošimas – laikomas su šunimi kvalifikacinis egzaminas.
„Vedant tiek individualius, tiek grupinius užsiėmimus vaikams, suaugusiems ar neįgaliesiems terapinis šuo psichologo konsultacijoje padeda greičiau atsipalaiduoti ir atsiskleisti, o sukurtas šiltas emocinis kontaktas skatina pasitikėjimą ir leidžia užsiėmimo dalyviui jaustis saugiai. Užsiėmimų metu dirbant specialistui ir dalyvaujant šuniui skatinamas bendravimas, ugdomi socialiniai įgūdžiai, empatija, taip pat pagerėja dalyvių fizinė sveikata: sumažėja kraujospūdis, pagerėja širdies darbas, periferinė kraujo apykaita. Ikimokyklinio amžiaus vaikų grupėse atliekame užduotis pagal jų amžių ir gebėjimus, laviname smulkiąją ir stambiąją motoriką, skatiname sensorinius pojūčius, plečiame žodyną, klausome pasakų, mokomės savarankiškumo, atliekame kūrybines užduotis. Atsižvelgdami į asmens galimybes, negalią turintiems asmenims stengiamės suteikti malonių išgyvenimų, padedame pajusti saldų sėkmės skonį – siekiame, kad žmogus patikėtų savo jėgomis“ – pasakojo Joana Grygutis.
Susitikimo metu Kia pademonstravo daugiau nei 20 išmoktų komandų bei klusniai vykdė ir užsiėmimo dalyvių pasirinktas komandas. Viso susitikimo metu Garliavos neįgaliųjų draugijos narių veidus puošė šypsenos, o išskirtiniai kaniterapijos specialisčių ir šuns demonstruojami veiksmai kėlė didžiulę nuostabą ir pasigėrėjimą. Visos dalyvės patikino, kad šuns dalyvavimas susitikime suteikė daugybę gerų emocijų ir sukūrė betarpišką atmosferą. Pasijutome visi kaip viena didelė šeima, kuriai labai gera ir malonu būti drauge. Susitikimas su kaniterapijos specialistais ir terapinio šuns dalyvavimas yra geriausia terapija, teigiamai veikianti mūsų savijautą ir sveikatą. Viliamės, kad šis puikus susitikimas tikrai nebus paskutinis!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė