Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikiančiame Mažųjų smalsučių klube „0+“ skaitymo įgūdžius laviname nuo pat kūdikystės

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikiančiame Mažųjų smalsučių klube „0+“ skaitymo įgūdžius laviname nuo pat kūdikystės

Nuo 2018 m. balandžio mėnesio Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje veikia Mažųjų smalsučių klubas „0+“. Šis klubas išskirtinis tuo, kad jo nariai į klubą ne tik ateina, bet ir atropoja! Šį klubą įsteigusios bibliotekos darbuotojos – Vaikų centro edukatorė Šarūnė Baltrušaitienė ir bibliotekos dailininkė Greta Duobienė tikisi, kad mažylių draugystė su knyga, prasidėjusi dar nuo pirmųjų mėnesių, tęsis visą gyvenimą. Viena iš susitikimo dalių – „paskaityk man, mama“ yra susijusi su knyga. Skaitydami kartu su mamomis ir įsitraukdami į bendrą skaitymo veiklą vaikai jaučiasi svarbūs ir ypatingi. Juk matydamas, kaip tavo mama skaito tau ir visiems kitiems, pakylėtas jaučiasi ir pats vaikas. Po garsinių mamų ir mažylių skaitymų mažųjų klubo narių laukia itin smagi susitikimo dalis – kūrybinės veiklos. Kaskart mažieji išbando vis kitokias piešimo technikas, lavina smulkiąją motoriką ir džiaugiasi kūrybine laisve. Laisvai ir nevaržomai kurdami vaikai įvairiausiomis spalvomis nudažo ne tik jiems skirtą popieriaus lapą, bet ir savo drabužius, tad mamos jau suprato, kad labai puošnios aprangos čia nereikia: juk sakoma, kad vaikai būna arba švarūs arba laimingi.
Beje, Mažųjų smalsučių klube „0+“ galioja nerašyta taisyklė – ugdome laisvą, kūrybingą, gebančią bendrauti su bendraamžiais ir išreikšti save per žodį ir kūrybą asmenybę. Mes esame tam, kad būtų visiems gera! Tad susitikimų metu ne tik skaitome, bet ir dainuojame, piešiame, žaidžiame, daug bendraujame ir dovanojame vieni kitiems gerą nuotaiką!
Klubo susitikimai vyksta kiekvieną antrą ir ketvirtą mėnesio antradienį 10.30 val. Kaskart laukiame ir naujų narių, kurių amžius maždaug nuo 10 mėnesių iki 4 metų. Iki susitikimo bibliotekoje!
Daugiau informacijos apie Mažųjų smalsučių klubo „0+“ veiklą ir kitus bibliotekoje organizuojamus renginius sužinosite adresu www.krsvbiblioteka.lt ir pamėgę mūsų bibliotekos puslapį Facebook paskyroje Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų centras.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkės Š. Baltrušaitienė ir R. Vasauskaitė