„Kartu mes kuriame ateitį“ Kauno rajono bibliotekose

„Kartu mes kuriame ateitį“ Kauno rajono bibliotekose

Šių metų balandžio 23 – 29 dienomis Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, kurios tema „Kartu mes kuriame ateitį“ Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos LBD skyrius skelbė akcijas: „Būk tikru bibliotekininku“, „Jaunimo ekspedicija su virtualiuoju gidu Kauno rajono kultūros keliais“ ir „Knyga arčiau Tavęs“- neįgaliųjų ir senolių lankymas namuose. Atsiliepdama į šias akcijas Kauno rajono bibliotekos kvietė įvairaus amžiaus skaitytojus į įvairius renginius: popietes, edukacines pamokas, susitikimus. Vilkijos bibliotekoje Nacionalinė bibliotekų savaitė prasidėjo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos sukurto virtualaus gido „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ pristatymu.
Virtualią kelionę po Kauno rajoną pristatė bibliotekininkės J.Bačėnienė ir Z.Ruzgienė, stebėjo Vilkijos gimnazijos mėgėjų teatro „Vizija“ režisierė Irena Štilpaitė su jaunaisiais aktoriais, Vilkijos Nemuno krašto vaikai bei bibliotekos jaunieji lankytojai. Karmėlavos bibliotekoje vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė, pristatydama viešosios bibliotekos sukurtą virtualų gidą, vardijo šio gido privalumus bei parodė kaip vienoje vietoje galima rasti ir patogu naudotis jau sukaupta kraštotyrine medžiaga.
Virtualios kelionės metu jaunimas buvo nustebęs, kad Kauno rajone yra tiek daug dar jiems nežinomų kultūros objektų ir lankytinų vietų.
Minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Eigirgalos bibliotekos vaikučiai sulaukė svarbių svečių – juos aplankė VPK Kauno r. bendruomenės pareigūnai: Linas Rudis ir Živilė Liutkevičė. Pareigūnai atvyko pravesti edukacinės valandėlės, kurios metu pasakojo vaikučiams apie policijos darbą, jo svarbą ir aktualumą mūsų gyvenime. Vaikams buvo aiškinama kaip reikia saugiai elgtis gatvėje.
Į akciją „Būk tikru bibliotekininku“ įsitraukė Ringaudų, Šlienavos, Ramučių ,Neveronių, Rokų, Liučiūnų ,Vilkijos, Babtų, Domeikavos, Eigirgalos, Vandžiogalos bibliotekos. Ateik į biblioteką ir sužinosi knygos kelią iki lentynos! Tokiu šūkiu susigundė ir balandžio 26 d. į biblioteką atkeliavo Ringaudų pradinės mokyklos 2-os klasės moksleiviai. Užsiėmimo metu virtualiai persikėlę į XV a. interaktyvaus žaidimo „Knygos kelias“ pagalba, keliavo knygos keliu. Jo metu sužinojo kaip būdavo gaminamos knygos bei patys sudalyvavo jos „gaminimo“ procese. Minėdami Nacionalinę bibliotekų savaitę moksleivius kvietėme aktyviai dalyvauti bibliotekoje vykstančiuose garsiniuose skaitymuose. Užsiėmimų metu bibliotekose vyko J. Degutytės „Baltas gulbių sostas“, „Eglė žalčių karalienė“ ir V. Tamulaičio „Skruzdėlytės Greitutės nuotykiai“ ir kitų kūrinių garsiniai skaitymai. Jaunųjų skaitytojų susidomėjimas garsinių knygelių skaitymu džiugina, nes parodė jų didžiulę meilę knygai ir norą skaityti. Kalbėdami apie šiandienos biblioteką, vaikams pristatytos interaktyvios knygelės. Vaikai fantazavo kokios knygelės bus ateityje: galbūt telpančios į delną, o gal bus sudėtos į kapsules? Tačiau vaikai suprato, kad ir kokia bebūtų knyga, ji turi savo jausmus ir kiekvienam skaitytojui yra tarsi dvasinės būsenos vadovas.
Nacionalinės bibliotekų savaitės metu vyko įvairūs susitikimai. Kulautuvos bibliotekoje viešėjo Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Leonas Milčius, kuris Kulautuvos bibliotekoje pristatė naują poezijos rinkinį – fotografijų albumą „Prie Nemuno, Neries ir Nevėžio“. Lapių bibliotekoje susitikti su mažaisiais lankytojais atvyko jauna, debiutuojanti rašytoja Šarūnė Baltrušaitienė. Gausiai susirinkusiems bibliotekoje pirmokams Šarūnė pristatė savo naująją knygelę „Kaip zuikis jausmus pažino“. Nuotaikingą skaitymą papildydama klausimais rašytoja subtiliai atskleidė vaikišką jausmų pasaulį. Neveronių biblioteka sulaukė daug svečių. Į Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtą šventę atvyko Neveronių ir Palemono gimnazijų moksleiviai ir jų mokytojos: Rasa Strabulienė, Audronė Rainienė, Renata Tatlauskienė ir gimnazijos bibliotekininkė Daiva Paškevičienė. Visų renginio dalyvių dėmesio centre atsidūrė režisierius ir aktorius Jonas Grabauskas. Šventę pradėjo Palemono gimnazijos „Dainos studijos“ muzikinė programa. „Dainos studijai“ vadovauja ilgametė šios studijos vadovė – Rasa Strabulienė. Suskambus muzikai biblioteka prisipildė visus sužavėjusio moksleivių dainų skambesio. Žiūrovai atidžiai klausėsi Liepos Aleksėjūtės, skaitovų konkurse laimėjusios prizinę vietą, skaitomo teksto „100 žodžių Lietuvai“. Aktorius J. Grabauskas savo išskirtiniu balso tembru prikaustė žiūrovų dėmesį skaitydamas prasmingus J. Griškoveco, E. Mieželaičio, R.Keturakio ir kitų autorių kūrybą. Didžiausio moksleivių susidomėjimo Karmėlavos bibliotekoje sulaukė renginys „Jie norėjo tik vieno – laisvės“, skirtas partizano A. Ramanausko – Vanago 100-osioms gimimo metinėms paminėti, bei susitikimas su Lietuvos kariuomenės oro pajėgų karininku R.Ramansevičiumi. Šių metų Nacionalinės bibliotekų savaitės tema „Kartu mes kuriame ateitį“, todėl padėkoję mūsų seneliams už kovas dėl Lietuvos nepriklausomybės, kalbėjome apie šiandienos grėsmes, kylančias iš Rytų. Mūsų svečias karininkas R. Ramansevičius kalbėjo, kad visuomenei šiandien labiausiai reikia saugumo. Būtent jo užtikrinimui tarnauja Lietuvos kariai. Nes tik būdami saugūs sėkmingai kartu kursime Lietuvos ateitį. Dauguma Kauno rajono bibliotekų įsijungė į Kauno rajono viešosios bibliotekos LBD skyriaus skelbtą akciją „Knyga arčiau Tavęs“. Lankė neįgaliuosius ir senyvo amžiaus skaitytojus namuose, o Vilkijos biblioteka juos pasikvietė pas save į biblioteką, organizavo jiems šventę. Bendravimas su šiais žmonėmis suteikė daugybę puikių emocijų: prisilietėme prie jų gyvenimo problemų, aptarėme tolimesnius bendradarbiavimo projektus. Diskutavome apie neįgaliųjų integraciją į visuomenę –sakė Vilkijos miesto bibliotekininkės. Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai parodė, kad viešosiose bibliotekose įgyvendinamos naujos, įvairiaspalvės veiklos. Bendraudami, kurdami, mokydami prisidedame prie bendros ateities kūrimo.

Kauno rajono viešosios bibliotekos LBD skyriaus pirmininkė D. Jankauskienė