Kauno rajono gyventojams nemokami kompiuterinio raštingumo mokymai!

Kauno rajono gyventojams nemokami kompiuterinio raštingumo mokymai!

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padalinių bibliotekose teikiamos nemokamos gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymo paslaugos. Nuo balandžio mėnesio prie Viešojoje bibliotekoje vykstančių grupinių mokymų mokytojams kviečiame prisijungti visus bendruomenės narius, norinčius pagilinti savo informacinių technologijų taikymo įgūdžius ir aktyviai dalyvauti Viešojoje bibliotekoje ir jos padalinių bibliotekose vykstančiuose kompiuterinio raštingumo mokymuose.
Kompiuterinio raštingumo mokymus viešojoje bibliotekoje ir padalinių bibliotekose veda specialistai, turintys mokymų su informacinėmis technologijomis patirtį. Savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir padalinių bibliotekose įrengtos kompiuterizuotos darbo vietos bibliotekos lankytojams ir pakankamas kiekis planšetinių kompiuterių sudaro galimybes miestelių bei kaimo bibliotekose vienu metu apmokyti didesnį kiekį dalyvių.
Padidėjęs informacijos kiekis ir sparčiai besikeičianti visuomenė bei jos poreikiai, nuolat skatina mokytis įvairių sričių specialistus, besimokantį jaunimą, kurių darbas neatsiejamas nuo kompiuterio, bei vyresnio amžiaus gyventojus, norinčius bendrauti.
Bendradarbiaujant su mokyklomis, nuo balandžio mėnesio Viešojoje bibliotekoje startuoja tęstinė kompiuterinio raštingumo mokymų programa „Mokytojas mokytojui“, skirta Garliavos bendrojo ugdymo mokyklų pedagogams, norintiems išmokti kurti įvairią metodinę medžiagą, naudojant informacines komunikacines technologijas. Viešojoje bibliotekoje kompiuterinio raštingumo mokymus mokytojams ir padalinių bibliotekose kompiuterinio raštingumo užsiėmimus vedančio bibliotekos edukatoriaus S. Lipinsko pastebėjimu mokymų metu įgytos teorinės ir praktinės žinios ne tik pagerina besimokančiųjų gyvenimo kokybę, bet ir sudaro jiems galimybes naudojantis įvairiomis paieškos sistemomis surasti aktualios informacijos internete bei aktyviai naudoti tekstinę ir vaizdinę informaciją.
Atsižvelgiame į bibliotekų lankytojų poreikius, mokymų planuose yra numatomos šios temos: išmanioji paieška, Google debesijos paslaugos, skaičiuoklės, įtaigių pateikčių rengimas ir kitos temos. Balandžio mėnesio pradžioje Ežerėlio, Kačerginės ir Zapyškio bibliotekose vykusių tęstinių kompiuterinio raštingumo užsiėmimų metu besimokantieji susipažino su paieškos sistemomis bei tekstinių ir vaizdinių dokumentų tvarkymu. Ringaudų bibliotekoje bibliotekos lankytojams tobulinti kompiuterinio raštingumo įgūdžius ir nugalėti elektroninių paslaugų baimę padeda mokymų patirtį turinti Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Diana Šarakauskaitė. Kompiuterinio raštingumo mokymus viešojoje bibliotekoje ir padalinių bibliotekose vedančių darbuotojų teigimu džiugina tai, kad mokymuose dalyvaujantys bibliotekų lankytojai pasižymi dideliu aktyvumu ir žingeidumu – domisi naujais įrenginiais, naudodamiesi įvairiomis paieškos sistemomis mokosi atlikti paiešką internete, užduoda daugybę klausimų ir noriai atlieka mokymų metu skiriamas praktines užduotis.
Tad visus Kauno rajono bendruomenės narius: vaikus, jaunimą ir suaugusius, norinčius patobulinti darbo su kompiuteriu įgūdžius, kviečiame aktyviai dalyvauti Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir padalinių bibliotekose vykstančiuose tęstiniuose mokymuose. Informaciją apie mokymus rasite Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos internetiniame puslapyje www.krsvbiblioteka.lt ir viešosios bibliotekos Facebook paskyroje Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Kviečiame aktyviai įsijungti į Kauno rajono viešųjų bibliotekų neformalaus ugdymo mokymus. Juk mokytis kartu ne tik labai smagu, bet ir naudinga.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė