Viešojoje bibliotekoje paskaita abiturientams apie savęs pažinimą ir karjerą

Viešojoje bibliotekoje paskaita abiturientams apie savęs pažinimą ir karjerą

2018 metų vasario 16 d. švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Artėjant šiai ypatingai mūsų valstybei sukakčiai Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka prisidėdama prie iniciatyvos „Šimtmečio dovanos“ lapkričio 27 dienos popietę į Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką sukvietė Garliavos Jonučių gimnazijos ir Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos abiturientus į paskaitą „Pasirink teisingai! Savęs pažinimas ir karjera“.

Ilgametė VDU karjeros centro specialistė, Kauno rajono švietimo centro metodininkė – neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymo/si koordinatorė Loreta Montrimaitė užsiėmimo dalyviams kalbėjo apie sėkmingos karjeros ir savęs pažinimo santykį – kodėl savęs pažinimas toks svarbus sėkmingai karjerai ir kaip geriau pažinti save. Lektorė išsamiai pristatė karjeros planavimo procesą, aptarė pagrindinius karjeros planavimo elementus bei populiariausias ateities profesijas. Tačiau renkantis karjerą ir siekiant ją susikurti tokią, kuri atneštų Tau didžiausią pasitenkinimą ir padėtų kurti prasmingą visavertį gyvenimą, būtinas puikus savęs pažinimas. „Juk, jei nežinosi, kas esi ir ko nori, bus labai sudėtinga išsirinkti ir savąjį karjeros kelią“ – susirinkusiems abiturientams kalbėdama apie savęs pažinimo svarbą akcentavo lektorė L. Montrimaitė.

Siekdami išsiaiškinti interesų sritis, užsiėmimo dalyviai analizavo asmenybės charakterio tipus ir atlikdami savęs pažinimo testą nustatė savo stipriąsias asmenybės puses, kurios ypač reikalingos renkantis profesiją. Kaip teigia L. Montrimaitė, išsamus savęs pažinimas padeda susikurti karjeros viziją, priimti karjeros sprendimus ir surasti praktikos ir darbo vietą. Tik gerai suprasdamas save ir savo norus galėsi objektyviai įvertinti visas savo karjeros alternatyvas ir jų tinkamumą.

Tikimės, kad šis teorinis – praktinis užsiėmimas jaunajai auditorijai atvers galimybes pažvelgti į save ir per tai pažinti siūlomos karjeros galimybių amplitudę.

 

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė