Suaugusiųjų švietimo savaitės „Mokymosi galia ir žavesys“ atgarsiai Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padalinių bibliotekose

Suaugusiųjų švietimo savaitės „Mokymosi galia ir žavesys“ atgarsiai Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos padalinių bibliotekose

2017 m. lapkričio 20-26 dienomis Lietuvoje vyksta tradicinė Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“, kurią inicijuoja ir organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija (LSŠA). Atsiliepdama į Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos kvietimą burtis į suaugusiųjų mokymosi savaitę Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos padalinių bibliotekos visą savaitę Kauno rajono bendruomenę kvietė mokymosi žavesio ieškoti įvairiuose renginiuose, kurių buvo daugiau nei 16. 

2017 m. Suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“ Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje prasidėjo lapkričio 20 d. kompiuterinio raštingumo mokymai pradedantiesiems. Aštuonių valandų trukmės kompiuterinio raštingumo mokymuose aktyviai dalyvavo senjorai, norintys išmokti naudotis kompiuteriu ar patobulinti turimus įgūdžius, dirbant su skirtingomis kompiuterinėmis programomis. Kompiuterinio raštingumo mokymus viešojoje bibliotekoje vedančios vyr. bibliotekininkės R. Vasauskaitės pastebėjimu džiugina tai, kad mokymuose dalyvaujantys vis vyresnio amžiaus klausytojai yra itin žingeidūs ir aktyvūs – domisi naujais įrenginiais, naudodamiesi įvairiomis paieškos sistemomis mokosi atlikti paiešką internete, užduoda daugybę klausimų ir noriai atlieka mokymų metu skiriamas praktines užduotis. Besimokančiųjų tarpe taip pat itin populiarios elektroninės paslaugos: išankstinė registracija pas gydytoją, bilietų rezervacijos bei pastaruoju metu pastebimas itin išaugęs poreikis naudotis socialiniais tinklais.

Suaugusių švietimo savaitė Vilkijos ir Kulautuvos miestelių bibliotekose

Tęsiant suaugusiųjų mokymosi savaitę Vilkijos miesto bibliotekoje lapkričio 23 d. organizuota popietė „Kiekvieno žmogaus misija gyventi tobulėjant“.

Pirmoji popietės dalis buvo skirta Mažosios Lietuvos metraštininkės Ievos Simonaitytės kūrybai, jos išskirtiniams lietuvninkų likimams ir Klaipėdos krašto savitumui. Šie 2017-ieji metai skirti Ievai Simonaitytei, kuri lyg pušis vidur lauko tvirta, galinga, gyva ateinančioms kartoms per savo kūrybą. Popietės dalyvės skaitė ištraukas iš I. Simonaitytės kūrinių. Po skaitymų diskutavome ir aptarėme garsiausius I. Simonaitytės kūrinius: „Aukštųjų Šimonių likimas“, „Pavasario audroj“ „Vilių Karalių“, „Pikčiurnienę“, „Paskutinę Kūnelio kelionę“.

Smalsumo vedini, antrąją popietės dalį skyrėme pažinčiai su vilnos vėlimo ir juostų audimo paslaptimis. Vilkijietė tautodailininkė Rita Budrevičienė užsiėmimo dalyves mokė pasigaminti įvairias mažas puošmenas iš vilnos. Įdomu buvo prisiliesti ir prie tautinių juostų audimo. Tautodailininkė Rita Budrevičienė gali pasigirti gausiu priaustų juostų lobynu, tad supažindinusi popietės dalyves su juostų audimo pradmenimis, dalyves mokė nusiausti paprastutę vytinę juostelę. Šie nelengvi, nemažai kruopštumo ir išmonės reikalaujantys darbai neabejotinai turėtų būti priskiriami tautiniam paveldui.

Kulautuvos bibliotekoje lapkričio 23 dieną vyko popietė senjoroms „Vakarė žvaigždė“, skirta rašytojai I. Simonaitytei. Renginyje dalyvavo Kulautuvos senjorų užimtumo centro grupė „Akacija“, kuriai vadovauja D. Sasnauskienė. Vyr. bibliotekininkė N. Laurynienė skaitė ištraukas iš O. Pajedaitės knygos „Ji buvo Simonaitytė“ ir pristačiusi pagrindinius rašytojos biografinius faktus, apžvelgė jos kūrybą. Iš Klaipėdos krašto kilusi nuolatinė renginių dalyvė M. Pudževelienė dalinosi savo prisiminimais apie laikotarpį, kuomet gyveno pajūryje ir kaip jų kraštas didžiavosi garsia rašytoja I. Simonaityte. Susirinkusios moterys pasakojo apie užimtumo centro veiklas, kurių didžiąją dalį sudaro įvairių dirbinių gamyba. Mokomės kurti ir gaminame įvairius rankdarbius: nuo veltų paveikslų, šalikų, dėžučių dekoravimo oda iki sagių gamybos, – atviravo Kulautuvos senjorų užimtumo centro grupė „Akacija“ dalyvės.

Susirinkusiųjų tarpe buvo tie, kurie mus visada žavi aktyvumu, trokšta bendrystės, įdomios, linksmos turiningos veiklos. Popietės programa išties buvo įdomi, tad pavyko senjorams suteikti daug džiaugsmo, praskaidrinti jų nuotaiką, priversti pamiršti kasdienius rūpesčius ir turiningai praleisti laisvalaikį. Nuotaikingą, kupiną mielų prisiminimų ir mokymosi ir žinių dalijimosi galios popietę paįvairino smuikininkės Gražinos Normantienės atliekami kūriniai.

Žavinga mokymosi galia Babtų miestelio bibliotekoje

Babtų bibliotekoje suaugusiųjų švietimo savaitė prasidėjo šiltu ir mielu kraštietės Gintarės Stankutės poezijos knygelės „Užkalbėjimai“ pristatymu. Tai jau šeštoji etnologijos srities atstovės G. Stankutės, besidominčios lietuviškąja mitologija, tradicijomis ir papročiais poezijos knygelė, džiuginanti poezijos mėgėjus. G. Stankutės pasveikinti susirinko klasės draugai, auklėtoja, lituanistė Dalia Masaitienė. Pati autorė su susirinkusiais dalinosi savo kūrybinėmis idėjomis, pasakojo, kaip gimsta jos nuostabūs eilėraščiai. Tiesa, G. Stankutės poezija ypatinga – pasižymi minčių gilumu, o pradėjus skaityti vieną eilėraštį, norisi skaityti dar vieną, ir dar vieną ir taip toliau. Akivaizdu, jog rašanti nuostabias eiles Gintarė yra apdovanota didžiuliu kūrybiniu talentu, kuris skleidžiasi visomis plotmėmis. Gintarė Stankutė yra folkloristė, dainuoja VDU folkloro ansamblyje „Goštauta“ ir net pati groja gitara. Tačiau prasitarė, kad jaučiasi daug geriau, kai jos eilėms muziką kuria kiti. Autorės eilėraščiams, kurie virsta skambiais dainuojamosios poezijos kūriniais, muziką kuria gitaristas, bardas Vladas Karpavičius. Deklamuodama savo pačios kūrybos eiles G. Stankutė visus skatino kurti ir pamilti talpų, prasmingą lietuvišką žodį, užrašant jį skambiomis eilėmis.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė