Jonavos viešojoje bibliotekoje – neeilinė šventė vaikams

Jonavos viešojoje bibliotekoje – neeilinė šventė vaikams

Jonavos viešosios bibliotekos Knygų terasai praėjusią savaitę sukako vieneri metai. Erdvė, kur miestiečiai ir svečiai gali dalintis knygomis ir bendrauti, terasos gimtadienio metu virto vieta, kurioje susirinko daugiau nei du šimtai Jonavos vaikų. Juos čia atviliojo teatralizuota Knygų šventė: bibliotekininkės persirengė visų mėgstamais knygų vaikams personažais, garsiai skaitė pasakas, visi kartu šoko pagal muziką vaikams, vyko lėlių teatro improvizacija ir Klaipėdos jaunimo teatro parodė spektaklį „Knygų personažai atgyja“. Tie vaikai, kurie šventės pradžioje dar buvo nedrąsūs, vėliau įsitraukė ir jau drąsiai šoko, ir žiūrėjo spektaklį, plodami aktoriams ir jų šaunioms išdaigoms. Su Pepe Ilgakojine, Ragana, Karlsonu, Batuotu Katinu ir kitais personažais jonaviečiams vaikams atsisveikinti padėjo saldainių lietus, kurį padovanojo minėto teatro aktoriai. 
Tokios šventės mažuosius skaitytojus ir tuos, kurie dar neišmoko skaityti, pratina prie knygos, skatina su ja nesiskirti ne tik esant vaikiško amžiaus. Su bibliotekos darbuotojomis, persirengusiomis pasakų personažais, vaikai šią vasarą susitikinėjo kiekvieną trečiadienį. Tai – unikali galimybė paįvairinti vaikiškus žaidimus ir įsiminti biblioteką kaip vietą, kurioje niekada nėra nuobodu. Jokių įrodymų nereikalauja faktas, kad su knyga augantis vaikas kur kas labiau lavina savo intelektinius gebėjimus ir emocinį pasaulį – tai akivaizdu.
Bibliotekos Knygų terasa pelnytai tampa jonaviečių mėgiama laisvalaikio vieta, kurioje vyksta įvairūs renginiai ir galima rasti įdomių skaitinių.

Ramūnas Čičelis
Jonavos rajono savivaldybės viešoji biblioteka

 


Parašykite komentarą