Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasaros skaitymų iššūkis ir inovatyvios veiklos

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasaros skaitymų iššūkis ir inovatyvios veiklos

Kai vasara nelepina karštais orais, o iki mokslo metų pradžios liko dar kelios savaitės, Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasaros atostogų metu gausu jaunųjų bibliotekos lankytojų. Visą vasarą vaikus ir jaunimą kviečiame aktyviai dalyvauti bibliotekoje organizuojamuose tradiciniuose vasaros skaitymuose ir kitose kūrybiškumą skatinančiose edukacijose, panaudojant informacines technologijas.
Liepos mėnesio 10 – 14 dienomis viešojoje bibliotekoje „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ garsiniuose vasaros skaitymuose naudodamiesi elektroninėmis skaityklėmis skaitėme ištraukas iš V. Žilinskaitės „Robotas ir Peteliškė“ ir J. Degutytės „Baltas gulbių sostas“ knygų, esančių elektroninėje „Vyturio“ bibliotekoje. Vasaros skaitymų dalyviai turėjo ne tik perskaityti tekstą, bet ir naudojantis kompiuterine programa „Minecraft“ sukurti trimatėje erdvėje pasirinktus skaitytų knygų personažus. Po skaitymų moksleiviai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje „Lietuva ir krepšinis“ ir varžėsi tarpusavyje, kas greičiau atsakys į pateiktus viktorinos klausimus.
Visus, norinčius išbandyti virtualios realybės akinius, kvietėme dalyvauti viešojoje bibliotekoje organizuotoje virtualios realybės edukacinių žaidimų popietėje. Šių akinių pagalba būdamas bibliotekoje turi galimybę virtualiai pakeliauti po žymias pasaulio vietoves, apsilankyti paslaptingoje parduotuvėje ir sužinoti jos slepiamas paslaptis. Kur bepasisuktumėte ir bepažvelgtumėte, pasaulį matysite 360 laipsnių kampu, tad net ir neturėdami puikių įgūdžių, galėsite pilotuoti erdvėlaivį, šaudyti iš lanko ar pažaisti su išmaniuoju šuneliu – robotuku. Trečiadieniais ir penktadieniais viešojoje bibliotekoje vyksta „Lego robotikos“ užsiėmimai vaikams ir paaugliams, kurių metu vaikai mokosi programuoti „EV3 Lego Mindstroms“ ir „mBot“ robotus. Vaikų sukonstruoti ir užprogramuoti robotai geba pravažiuoti labirintu, nugabenti krovinį iš vieno objekto į kitą ir net išvalyti šiukšles. Su naujaisiais robotukais „mBot“ moksleiviai varžosi sumo ringe. Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotą projektą – „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“, viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose organizuojami edukaciniai užsiėmimai moksleiviams su naujomis informacinėmis technologijomis tęsis iki lapkričio mėnesio pabaigos, tad maloniai kviečiame vaikus ir jaunimą vasarą atvykti į biblioteką, kurioje kiekvienas lankytojas ras sau mėgstamą veiklą ir turiningai praleis laisvalaikį!

Regina Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka

 


Parašykite komentarą