Viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose kūrybiškos ir inovatyvios veiklos užtikrina turiningą vaikų ir paauglių laisvalaikį

Viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose kūrybiškos ir inovatyvios veiklos užtikrina turiningą vaikų ir paauglių laisvalaikį

Nuo šių metų kovo mėnesio Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose įgyvendinamas 2017 metais laimėtas Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuotas projektas – „Inovacijų keliu: atrask, išbandyk ir tobulėk“, kuris tęsis iki šių metų pabaigos. Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti ir tobulinti moksleivių technologines, iniciatyvumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo kompetencijas, plėtojant teikiamas ir kuriant naujas inovatyvias edukacines paslaugas bibliotekose.
Projekto įgyvendinimo laikotarpiu viešojoje bibliotekoje ir šešiuose jos padaliniuose: Domeikavos, Ežerėlio, Lapių, Piliuonos, Ringaudų ir Zapyškio bibliotekose kiekvieną savaitę vyksta vaikams ir paaugliams skirti „Lego robotikos“, „Minecraft“ ir „Actionbound“ edukaciniai užsiėmimai. Edukaciniuose užsiėmimuose su „Minecraft“ programa dalyvaujantys užsiėmimų dalyviai mokosi statyti įvairias konstrukcijas trimatėje žaidimo erdvėje bei kurti virtualius pasaulius. Šiuo metu bibliotekose vykstančių užsiėmimų metu moksleiviai trimatėje erdvėje kuria modernesnias bibliotekas. Vasarą užsiėmimų dalyvius kviesime dalyvauti konkurse ir sukurti visą virtualų miestelį.
Siekdami ugdyti moksleivių iniciatyvumo, kūrybiškumo ir pilietiškumo kompetencijas, jaunuosius bibliotekos lankytojus kviečiame dalyvauti bibliotekose organizuojamuose edukaciniuose užsiėmimuose ir išbandyti interaktyvų žaidimą „Actionbound“. Vadovaujantis bibliotekų darbuotojų parengtais virtualiais turistiniais maršrutais užsiėmimų dalyviams siūlome smagiu ir interaktyviu būdu pakeliauti po Garliavos, Ringaudų, Zapyškio, Ežerėlio, Lapių, Piliuonos miestelius ir ieškant lankytinose vietose paslėptų lobių susipažinti su kraštotyros (gamtos, kultūros, istorijos paminklais). Projektui įpusėjus skatinsime ir pačius moksleivius tobulinti esamus bei kurti naujus maršrutus.
Plėtojant esamas ir kuriant naujas ir inovatyvias edukacines paslaugas bibliotekose, itin sparčiai auga susidomėjusių viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose vykstančiais „Lego robotikos“ užsiėmimais dalyvių skaičius. Šiuose užsiėmimuose moksleiviai ne tik konstruoja dviejų rūšių robotus: „Lego Mindstroms EV3“ ir „m-Bot“, bet ir mokosi juos programuoti. Robotas turi gebėti pravažiuoti labirintu, išvalyti šiukšles ar nugabenti krovinį iš vieno objekto į kitą. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padaliniuose vykstančių neformalaus ugdymo edukacinių užsiėmimų metu ne tik prisidedame prie moksleivių informacinių technologijų, kūrybiškumo ir pilietiškumo kompetencijų ugdymo, skatindami jų iniciatyvumą ir bendruomeniškumą, bet ir užtikriname vaikams ir paaugliams kūrybišką ir turiningą laisvalaikį.

 Vyr. bibliotekininkė R. Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka

 


Parašykite komentarą