Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Europos dienos šventė visai šeimai

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Europos dienos šventė visai šeimai

Šventinis sveikinimas miestelėnams, teatralizuotas muzikinis šou, ES piknikas, kūrybinės dirbtuvės, žinių mūšis, „ES galimybių siena“, gardžios vaišės ir koncertas – tai numatyta šių metų Europos dienos minėjimo programoje, kurią tradiciškai minėsime gegužės 9 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Renginio organizatoriai – Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka kartu su projekto partneriais: Garliavos sporto ir kultūros centru ir Garliavos Jonučių gimnazija Europos dieną kartu švenčia nebe pirmus metus. Šventės organizatoriai patikino, kad šiais metais Europos dieną renginių netruks tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Tad kviečiame į Europos dienai skirtus renginius atvykti ne tik mažuosius bibliotekos lankytojus, bet kartu atsivesti tėvelius ir senelius. Kiekvienas šventės dalyvis bus maloniai nustebintas, o mažųjų laukia ypatingos staigmenos!
Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kasmet skelbia konkursą, skirtą paminėti Europos dienai, kuri Visose Europos valstybėse švenčiama gegužės 9-ąją, pažymint Prancūzijos užsienio reikalų ministro Roberto Šumano ir jo pasekėjų 1950 metais paskelbtą deklaraciją, suteikusią Europai postūmį vienytis. Parengusi projektą „Tavo galimybės Europos Sąjungoje“, Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka sulaukė Atstovybės vadovo Arnoldo Pranckevičiaus laiško, kuriame informuojama, jog garliaviečių projektas atrinktas tarp tų, kurie geriausiai atitinka Europos dienos paminėjimo koncepciją, įtraukia daugiausiai vietos bendruomenės narių. Projektui skirtas finansavimas – 1000 eurų.   
Gegužės 9 dieną Europos dienos šventė prasidės viešosios bibliotekos kiemelyje iškilmingu šventiniu pasveikinimu, po kurio bibliotekos kiemelyje bus surengtas „ES piknikas“. Jame šventės dalyviai galės pasitikrinti savo istorines ir geografines žinias apie ES, veiks kūrybinės edukacinės dirbtuvėlės „Draugystės žemė“, pristatančios ES šalių etninę kultūrą, kulinarinius atradimus ir tradicijas. Teatralizuoto muzikinio šou metu kartu su bite Rite ir muse Zirzile šventės dalyviai ir svečiai bus kviečiami dainuoti, muzikuoti, šokti ir dalyvauti įvairiuose konkursuose. Džiaugdamiesi taika ir vienybe visoje Europoje, šventės dalyvius kviesime dalyvauti simbolinėje akcijoje „Trispalviais skėčiais apjuoskime Lietuvą“. Bibliotekos antrame aukšte esantis informacinis stendas supažindins šventės dalyvius su svarbiausiomis Europos Sąjungai datomis: Romos sutarties 60-mečiu ir Erasmus+ programos 30-mečiu, Lietuvos 10-mečiu Šengeno erdvėje. Taip pat veiks „ES galimybių siena“, prie kurios šventės dalyviai bus kviečiami rašyti linkėjimus ES ir pasidaryti asmenukes.
Europos dienai paminėti skirtų renginių programą užbaigs šventinis koncertas. Jo metu Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje koncertuos Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“. Nemokamo koncerto pradžia 17.30 val. Europos dienai paminėti skirtus renginius organizuoja Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Partneriai: Garliavos sporto ir kultūros centras ir Garliavos Jonučių gimnazija. Renginio rėmėjai: Europos komisijos atstovybė Lietuvoje.
Maloniai kviečiame visus aktyviai dalyvauti !

Vyr. bibliotekininkė  R. Vasauskaitė
Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka


Parašykite komentarą